Moksleiviai keletą savaičių praktikavosi savivaldybių administracijose

3Pastarosiomis savaitėmis, įvairiose Lietuvos savivaldybėse, vyko projektas „Pažink Savivaldą”. Tai – jau ketvirtus metus organizuojamas projektas, kuriuo siekiama vyresniųjų klasių moksleivius supažindinti su Lietuvos savivaldybių tarybų bei administracijų darbu, kuomet patys projekto dalyviai šį darbą tiesiogiai stebi ir atlieka iš anksto paruoštas praktines užduotis.

Moksleiviai, kurie buvo atrinkti dalyvauti projekte, atliko praktiką Alytaus, Kauno, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio rajono ir Švenčionių savivaldybių administracijose.

Projektas ypatingai buvo svarbus moksleiviams, norintiems rudens atostogas praleisti naudingai ir bandantiems suprasti, kad daugelis stereotipų, apie savivaldybių administracijų darbą, yra netikri, o tikrasis savivaldos administracinis darbas – įdomus ir įtraukiantis.

Mokiniai turėjo suformuotas praktinės veiklos užduotis, kurias bandė spręsti komandiniu darbu bei savo idėjomis. Taip pat, moksleiviai susipažino su sistema, kuri naudojama savivaldybių bei tarybų, administraciniame darbe.

Praktinis susipažinimas su Lietuvos savivaldybių tarybų bei administracijų darbu ir praktinės užduotys, duoda daug daugiau žinių nei teorinis būdas, kuris dažnai būna apipintas įvairiais nepagrįstais stereotipais – prieš projekto pradžią minėjo organizatoriai.

,,Sudalyvavusi projekte ,,Pažink savivaldą 2016“ susipažinau su savivaldybės administracijos struktūra, švietimo, ūkio ir metrikacijos skyriais. Pirmą dieną supratau  kaip mokiniui yra svarbu praktiniai užsiėmimai. Neįsivaizdavau šių darbų struktūros, todėl per šį projektą tarsi pažinau kitą, man nepažįstamą pasaulį.“, – teigė viena iš projekto dalyvių.

4

,,Antrą dieną dalyvavau komitetų posėdyje, kuriame galėjome iš arti stebėti darbą, pamatyti, kaip viskas vyksta iš tikrųjų. Vėliau važiavome į atvirą jaunimo centrą, ten siūlėme idėjas naujiems projektams. Išgirdau šaunių idėjų iš savo bendraamžių. Norėčiau išbandyti daugiau būtent tokių projektų, kada gali atlikti praktiką ne tik mokykloje.“, – dalinosi mintimis moksleivė.

Mokiniai nuo pat pirmų minučių turėjo ne kartą pagalvoti apie daugelį sričių, kurias apima įvairios savivaldybės administracijos institucijos, tad darbas grupėse ir panašūs būdai, skirti efektyvesniam darbui, labai pagelbėjo kurti bei mąstyti.

,,Norėtųsi, kad mokyklos bendradarbiautų su daugiau ir įvairesnių institucijų.  Labai gera žinoti, kad rūpinamasi, jog mes susipažintume su mūsų rajono savivaldybe, – jos darbu. Svarbu suprasti, kokią atsakomybę neša šie valstybei tarnaujantys žmonės. Labai džiaugiuosi dalyvavusi šiame projekte, nes kiekviena minutė buvo praleista su naujais potyriais ir žiniomis.“, – dalinosi įžvalgomis gimnazistė.1

Šis projektas – Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) tradicinė iniciatyva įgyvendinama kiekvienais metais. LSDJS nuolat koncentruojasi į įvairius praktinės veiklos projektus, siekdama suteikti jauniems žmonėms galimybes praktiškai išbandyti juos dominančias veiklas.

Daugiau informacijos apie panašius projektus – LSDJS Facebook puslapyje: www.fb.me/jaunimieciai ir internetinėje svetainėje www.jaunimieciai.lt.

 

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
išorinio komunikacijos tinklo biuro informacija