Interviu su Vaidu Rusiu – naujuoju LSDJS Pirmininku

Šių metų rugpjūčio 12 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje vyko  LSDJS neeilinė – rinkiminė konferencija, kurioje pusės metų kadencijai Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) pirmininku buvo išrinktas Vaidas Rusys.

DSC_0499

Rinkimai atskleidė sąjungos narių pasitikėjimą pirmininku – visi delegatai palaikė V. Rusio kandidatūrą. Tokį narių pasitikėjimą užtikrina aktyvus dabartinio sąjungos pirmininko dalyvavimas jaunimiečių veikoje: vos per vienerius metus Šiaulių miesto skyrius, kuriame V. Rusys eina pirmininko pareigas, buvo nominuotas aktyviausiu skyriumi, esančiu pavyzdžiu kitiems. Skyrius tapo Šiaulių jaunimo traukos centru, leidžiančiu kiekvienam ieškoti ir atrasti save, dalyvaujant savanoriškoje veikloje, mokantis naujų įgūdžių ir tobulinant jau esamas kompetencijas. V. Rusiui einant sąjungos tarptautinių reikalų koordinatoriaus pareigas, Lietuvoje buvo suorganizuota visos Europos jaunųjų socialdemokratų konferencija, kreipianti dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria kairieji. Paminėti pavyzdžiai tėra didelių tikslų pradžia, tad linkime sklandaus darbo, tokio pat užsidegimo ir noro kurti Lietuvą, kurioje gyventi gera visiems.

Kviečiame su naujai išrinktu sąjungos pirmininku susipažinti iš arčiau: atsakymai iš pirmų lūpų.

Ar jau vaikystėje, kai tėvai klausdavo, kuo būsite užaugęs, sakydavote kad būsite politiku?

Ne, tikrai negalvojau, kad veiksiu politikos srityje. Mokykloje buvau labai uždaras ir į knygas įnikęs mokinys, kuris mažai bendraudavo su kitais klasės draugais. Tik įpusėjęs filosofijos studijas susidomėjau nevyriausybinėmis organizacijomis: prisijungiau prie studentų grupės ir įstojau į LSDJS.

Savo programoje rašėte, kad sąjungos nariai yra kuriantys Lietuvai,  pilietiški, socialdemokratiški, tad ką Jums reiškia gyventi socialdemokratiškai?

Gyventi socialdemokratiškai reiškia matyti visus bendruomenės narius, ypač tuos, kurie yra gyvenimo nublokšti į paraštes. Dar daugiau, svarbu juos ne tik matyti, svarbu su jais bendrauti ir stengtis, kad jie grįžtų į bendruomenių gyvenimą. Gyventi socialdemokratiškai reiškia tikėti, kad visi gyvename vienoje bendruomenėje, esame lygūs, todėl jeigu bent vienam nariui nesiseka, reiškia nesiseka visiems. Gyventi socialdemokratiškai reiškia mylėti savo šalį ir tikėti savanorystės idėja, kuri valstybę veda sėkmės keliu.

„Make LSDJS great again“, – taip skamba Jūsų šūkis, tad kokia Jūsų vizija, ir kokia strategija siekiant ją įgyvendinti?

Manau, kad LSDJS yra kryžkelėje, todėl turi apsispręsti, kokią kryptį pasirinkti. Pirmiausia turime patys apsibrėžti, kas esame ir kuo nesame. Turime išmokti buvusias klaidas ir jų nekartoti, turime atsigręžti į visų jaunų žmonių interesus ir jiems atstovauti.

Kokia akimirka Jums labiausiai įsiminė esant LSDJS nariu?

Tokia akimirka buvo praėjusiais metais, kai daugiau negu šimtas žmonių lapkričio mėnesį, lyjant lietui ir spaudžiant šalčiui, nužygiavo beveik 20 kilometrų partizanų takais. Akimirka, kai mes sustojome miške ir vietoje, kurioje partizanai kovėsi, giedojome Lietuvos himną.

Ko palinkėtumėte LSDJS nariams? Bet  padarykime įdomiau, tegul palinkėjimą jie randa knygoje, kurią rekomenduotumėte perskaityti.

Visiems linkiu suprasti, kad esame LSDJS nariai: esame atsakingi už savo organizaciją, todėl linkiu vienybės. O knyga, kurią rekomenduoju perskaityti yra G. Orwell „Guvulių ūkis“. Satyra ir pamokos, kurias ši knygą gali suteikti, neturėtų būti pamirštos.

Dėkojame už atsakymus ir su nekantrumu laukiame, kada nauja pradžia taps reikšmingų pokyčių priežastimi.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos informacija
Kalbino LSDJS Valdybos narė Fausta ROZNYTĖ

Trusted by Immediate Edge Official Website