Tai kiek tos sąjungos beliko?

Spalio 27 – 29 dienomis Mažeikiuose vyko darbinis LSDJS susitikimas „Rudens sesija 2017“. Mažeikių skyriaus kolegų pasiruošimas šiam susitikimui apstulbino ir viršijo visus lūkesčius. Ir ne vien mano vienos: visą savaitgalį mačiau nuostabos ir susižavėjimo kupinus dalyvių žvilgsnius. Rūpestis, dėmesys ir staigmenos jaunimiečius lydėjo viso susitikimo metu. Tačiau pagrindinė straipsnio mintis ne ta.

Socialdemokratinio jaunimo sąjungai priklausau beveik dvejus metus. Visą šį laiką nepraleisdavau nacionalinių LSDJS renginių, suvažiavimų, akademijų ir kitokių susirinkimų. Tačiau sesija Mažeikiuose pasižymėjo ne tik šeimininkų svetingumu, bet ir paties susitikimo tikslo išskirtinumu. Jeigu ankstesniuose mokymuose ar diskusijose jaunimiečiai būdavo pasyvūs klausytojai, tai paskutinį spalio savaitgalį Mažeikiuose jie tapo aktyviais dalyviais. Bendras valdybos, biuro ir visų atvykusių Lietuvos skyrių narių darbas sudarant politinę programą, nustatant etikos kodekso nuostatas, rašant rezoliucijas, aptariant strategijas ir bendradarbiavimą su kitomis nacionalinėmis bei tarptautinėmis organizacijomis eiliniams LSDJS nariams buvo kažkas naujo, nepatirto ir išskirtinai pozityvaus.

Visą savaitgalį jaunimiečių akys degė, nes jie ėmė realiai suvokti, ką reiškia būti jaunuoju socialdemokratu, ką reiškia atstovauti jaunimą, prisidėti prie jaunimo politikos Lietuvoje formavimo.

Dabar LSDJS skyrių nariai nebėra tik pramogų medžiotojai, renginių organizatoriai ar savanoriai, atliekantys jiems primestus darbus. Kiekvienas gali tapti kūrėju, idėjų generatoriumi, kai į jo nuomonę yra įsiklausoma. Pagaliau tampa aišku, kas mes tokie, koks mūsų tikslas šioje organizacijoje, ko norime pasiekti ir kokią žinutę perduoti visuomenei.

Tad tiems, kuriems kyla klausimų, kiek tos sąjungos beliko, galėčiau pasakyti, kad pirmą kartą po gana ilgo laiko LSDJS formuojasi draugiška ir vieninga komanda, kuri dirba, kuria ir koncentruojasi ties tuo, kuo iš tiesų tiki.

 Simona DAMULIENĖIMG_2759 bwSI

LSDJS ryšių su visuomene koordinatorė
LSDJS Jonavos skyriaus valdybos narė

Trusted by Immediate Edge Official Website