Studentus kvies į nacionalinį praktikos projektą – „Startas Karjerai“

breeLapkričio 14 – 24 dienomis, visoje Lietuvoje startuos projektas skirtas studentams ,,Startas Karjerai“. Projekto tikslas – skatinti akademinį sąžiningumą Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje, raginant studentus praktiškai atlikti teorinius praktikos darbus, o darbdaviams – suprasti, kad praktikuojantis studentas gali būti potencialus, kompetetingas ir ieškomas darbuotojas.

Projekto „Startas karjerai“ metu, studentai, iš įvairiausių Lietuvos kampelių, 10 dienų atliks praktines užduotis pas pačių studentų geriausiai vertinamus darbdavius, visoje Lietuvoje. Studentai, dalyvaujantys projekte, kas dieną dalinsis savo įspūdžiais ir patirtomis emocijomis, asmeniniais praktikos vertinimais savo internetiniuose dienoraščiuose, vaizdo reportažuose ir kitose viešinimo priemonėse.

Vienas iš šio projekto organizatorių Tomas Bilevičius, teigia, kad visų pirmą turi pasirinkti tokia sritį, kurioje jaustumeisi kaip ,,žuvis vandenyje“, o praktikos ir teorijos kiekis turėtų būti visada tolygus.

,,To ir siekiame organizuodami projektą „Startas Karjerai“ – parodyti studentams, kaip svarbu yra kokybiška, abipusiu įmonės ir studento supratingumu remiama, praktika, kuri padeda pažiūrėti į studijuojamą kryptį, galbūt, visai kitu kampu“, – teigia projekto organizatorius.

Tuo tarpu, studentė Jovita, mano, kad be teorijos negali būti geros praktikos, tačiau kai teorijos yra pakankamai, praktika būtina teorijai užtvirtinti.

Studentės nuomone, aukštosios mokyklos turi būti vieta, kurioje studentai gauna naujausias teorines žinias, ne praktiką. Tačiau, pasak studentės, informaciją, kur galima gauti kokybišką praktiką, aukštosios mokyklos turėtų suteikti. Greičiausiai, projektas ,,Startas Karjerai“, savo suteikiama praktikos vietų platforma, galės pagelbėti tiek studentams, tiek aukštosioms mokykloms, tiek darbdaviams.

header 728 x 90

Neįsivaizduoju, kaip būtų įmanoma tapti specialistu, praktiškai neatliekant vienokių ar kitokių veiksmų, neklystant ir nesimokant iš padarytų klaidų. O projektas „Startas Karjerai“ būtent tam suteikia puikią galimybę – T.Bilevičius

Mano
T.Bilevičius

,,Neįsivaizduoju, kaip būtų įmanoma tapti specialistu, praktiškai neatliekant vienokių ar kitokių veiksmų, neklystant ir nesimokant iš padarytų klaidų. O projektas „Startas Karjerai“ būtent tam suteikia puikią galimybę“, – teigia projekto organizatorius T. Bilevičius.

Panevėžio rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Modesta Petrauskaitė teigia, kad visuomenę kuria ne žmonės, kurie siekia užsidirbti milijonus. Visuomenę kuria žmonės, savo neatlygintinu indėliu uždirbantys visuomenei moralinius milijonus. Kuriantys visai kitokiu mąstymu grįstą visuomenę.

„Praktika ir tyrimai rodo, kad žmonės, veikiantys jaunimo nevyriausybinėse organizacijose, visų pirma, kuria visai kitokį save. Taip pat, manau, kad kuriant savo karjerą ir pradedant jos kelią studijuojant, labai didelę įtaką turi studijų krypties praktika. Praktika, kurioje gyvai galėtum pačiupinėti savo studijuojamą programą, išbandyti, suprasti ar tai yra būtent tai, ko nori ir ko sieki.

Jei jautiesi gerai veikloje, kuria užsiimi ir kuria nori užsiimti savo gyvenime, per prievartą stengtis sukurti savo karjerą nereikės – tai įvyks palaipsniui ir savaime – M.Petrauskaitė

e7427709-f321-45f9-9ab9-e5254c30be3c
M.Petrauskaitė

Tikrai ne kartą teko matyti, kaip žmonės, įsijungiantys į vienas ar kitas veiklas praktiškai, net nepastebėdami, bet pradeda kurti savo karjerą. Ir tam nereikia neįprastinių galių ir jėgų. Jei jautiesi gerai veikloje, kuria užsiimi ir kuria nori užsiimti savo gyvenime, per prievartą stengtis sukurti savo karjerą nereikės – tai įvyks palaipsniui ir savaime“, – teigia M. Petrauskaitė.

T.Bilevičius, antrindamas, taip pat, teigia, kad praktinis susidūrimas su veiklomis, kurios gali sudominti arba atstumti, puikiai parodo, ko išties nori ir ko nenori renkantis studijas ir jų kryptį.

,,Po daugiau nei trijų metų veikimo jaunimo organizacijose, galiu reziumuoti ir suvokti, kad tai praktiškai prisideda prie jaunos asmenybės kūrimosi. Dažnai tenka girdėti iš moksleivių, kad jie nežino ką veiks po viduriniojo išsilavinimo įgijimo. Nežino, ką nori studijuoti, ką nori veikti gyvenime. Skirtingos tematikos kalbas girdime iš žmonių, veikiančių jaunimo nevyriausybinėse organizacijose“, – mintis dėsto projekto organizatorius.

Po dešimties dienų praktikos projekte „Startas Karjerai“ studentai reziumuos informaciją ar atlikta praktika padėjo užtvirtinti teorines studijose įgytas žinias ir ar pateisino studijų kryptyje siekiamus lūkesčius, spaudos konferencijoje pasidalins įgytomis patirtimis.

Primename, kad projektas „Startas Karjerai“ vyks jau šių metų lapkričio 14-24 dienomis, kurių metu, studentai, teikę anketas dalyvauti projekte, pradės savo praktikas geriausiai pačių studentų vertinamose įmonėse, visoje Lietuvoje.

Apie registraciją į projektą organizatoriai praneš jau artimiausiu metu, o naujausią informaciją kviečiame sekti projekto „Facebook“ puslapyje www.fb.me/startaskarjerai .

 

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
išorinio komunikacijos tinklo biuro informacija

Trusted by Immediate Edge Official Website