Šiauliečiai atskleidė Lietuvos šimtmečio detektyvų paslaptis

Birželio 22 dienos pavakarę Šiauliuose įvyko XX a. miesto istorijos supažindinimui skirtos intelektinės varžybos „Šimtmečio detektyvai“. Tai Lietuvos šimtmečio minėjimui skirtų renginių visoje Lietuvoje programos dalis – orientacinės – strateginės varžybos, susidėjusios iš žinomų, bet nedaugeliui iki galo pažintų ir atrastų miesto vietų, daug įvairių iššūkių komandoms. 

LSDJS archyvas
LSDJS archyvas

Šie metai Lietuvai yra svarbūs – įvairiais renginiais pradedama minėti Lietuvos valstybės gyvavimo šimtmetį – 2018 m. vasario 16 d. švęsime šimtą prabėgusių modernios Lietuvos valstybės gimimo metų.

„1918 metais išsiveržėme iš svetimų jėgų jungo pančių sukurdami Lietuvos Respubliką ir žengėme pirmą žingsnį modernios Lietuvos valstybės kūrimosi link. „Šimtmečio detektyvai“ renginiu norėjome atkreipti visuomenės dėmesį į Šiaulius, kaip miestą, kuriame gyveno ir veikė daug iškilių ir svarbių žmonių, prisidėjusių prie valstybės kūrimo. Norėjome parodyti, kad Šiauliai gali būti atrasti iš naujo. Viliamės, kad iškilių asmenybių istorijos įkvėpė dalyvius didžiuotis savo miestu ir patiems norėti prisidėti prie šiandieninės miesto istorijos kūrimo“  – teigė  organizatorius, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Šiaulių miesto skyriaus pirmininkas Vaidas Rusys.

„Šimtmečio detektyvuose“ dalyvavo penkiolika komandų, kurios turėjo pačios nusistatyti savo maršrutą iš pateiktų punktų gausos, atlikti užduotis, kurias įveikti padėjo pateikiamos legendos bei nuorodos apie Šiaulių miestui svarbias vietas  ir asmenybes. Papildomi balai buvo skiriami už nuotraukų kūrybiškumą, už nuotraukas su žinomais miesto žmonėmis kaip pvz., menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis, meninkas  Vilius Puronas,  Šiaulių miesto meras ir kiti.1

Kalbinti renginio dalyviai džiaugiasi atradę Šiaulius iš naujo:
„Šiauliuose gimiau, užaugau ir gyvenu iki šiol, bet tik dabar atkreipiau dėmesį, kiek daug vietų, pro kurias praeini kiekvieną dieną nesusimastydamas kokią didelę reikšmę jos turėjo miesto ir valstybės praeičiai, kokias istorijas šios vietos gali papasakoti. Dalyvaujant apėmė jausmas, kad miestą atradau iš naujo. Tikrai labai smagus jausmas“ – pasakojo dalyvė Rasa. 

Kitas dalyvis dalinosi įspūdžiais apie netikėtai mieste sutiktą merą:

„Kai perskaitėme, kad papildomi taškai bus skiriami už  nuotraukas su sutiktais žymiais žmonėmis, kiek nusivylėme, nes manėme tikrai nieko nesutiksią, kadangi miestas, skirtingai nei savaitgaliais, darbo savaitės vakarais atrodo kiek tuštokas, o šis vakaras dar buvo ir vėsus. Bet vėliau mums pavyko – pamatėme miesto gatvėmis vaikštantį miesto merą. Negalėjome patikėti savo sėkme, bet pribėgome prie jo ir sakome, kad norime „selfio“ su miesto meru, o jis sutiko.  Buvo nerealu“ – kalbėjo dalyvis Rokas.

„Šimtmečio detektyvai“` – tai pirmoji Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Šiaulių miesto skyriaus Lietuvos šimtmečio minėjimo iniciatyva. Skyrius planuoja ištisus metus kalbėti apie Lietuvos valstybės šimtmetį įvairiomis jaunimui patraukliomis formomis, nes Lietuvos valstybės istorija – tai mūsų visų praeitis, ją atrasti ir pažinti yra labai svarbu.

 

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga – nevyriausybinė jaunimo organizacija, kuri palaiko politines kairiąsias pažiūras ir savo veiklą pradėjo dar 1922 metais.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga skatina jaunus Lietuvos žmones veikti, prisideda prie įvairių veiklų, skleidžia kairiosios politinės krypties idėjas Lietuvos bei Europos lygmenimis, aktyviai veikia jaunimo politikos formavimo bei įgyvendinimo srityse visoje Lietuvoje, jos savivaldybėse.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
Išorinio komunikacijos tinklo biuro informacija

 

 

Trusted by Immediate Edge Official Website