Šaudymo iš lanko varžybos „Kitas aukštis“: pradėję nuo draugystės, sieks kurti tradiciją

2017-02-13 Pranešimas spaudaiDaugiau nei prieš pusę metų vykusių šaudymo iš lanko varžybų „Kitas aukštis“ dalyviai, besiruošdami artėjančioms varžyboms, savo emocijų sulaikyti negali dar iki dabar. 2016-ųjų gegužę vyko ypatingos varžybos, kurios bendram tikslui sukvietė judėjimo negalią turinčiuosius bei jos neturinčius varžovus. Šaudymo iš lanko varžybos turėjo ir neįprastą taisyklę – visi dalyviai privalėjo varžytis sėdėdami.

 

Projektas prasidėjo iš draugystės
Viena iš projekto organizatorių, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Vilniaus miesto skyriaus pirmininkė Sondra Jendovickaitė – Krasovska, prisimindama iniciatyvą, pasakojo, kad projekto koncepcija gimė gan impulsyviai.

„Visas projektas atsirado iš gražios draugystės. Vieną dieną Anželika man paskambino ir paprašė ją palydėti į lankininkų sporto klubą, kur užsiiminėja šaudymu iš lanko. Lydėjau vien dėl to, kad Anželika turi judėjimo negalią, o patalpos sporto klube tam – nepritaikytos. Atėjus, man treneris pasiūlė taip pat pašaudyti kartu“, – prisiminimais dalinosi Sondra.

„Man visada buvo įdomu ar yra skirtumas šaudyti iš lanko stovint ar sėdint. Aš paprašiau Sondros pagalbos, kad man padėtų atsistoti. Aišku, buvo sunku. Nes viena koja buvau atsirėmusi į vežimėlį, o kita – šalia, o ir visas kūnas toks drebantis“, – pasakojo Anželika.

 

Idėja stebėjosi visas lankininkų klubas

Sondra, prisimindama dieną, kai gimė projekto idėja, šypsosi: „Ir ji (Anželika, red. past.) tiesiog šovė, visa svirduliuodama. Man, kaip draugui, na kai esi tikras draugas, aišku buvo juokinga. Bet kai ji atsisėdo atgal, aš pagalvojau, o kodėl aš negaliu atsisėst?

Nuėjau iki Tomo, Anželikos trenerio, paprašiau kėdės ir atsisėdau prieš ją. Paklausiau: kodėl tu gali stovint, o aš negaliu sėdint pamėgint? Aš atsisėdau ir visas lankininkų klubas žiūrėjo į mus. Buvo labai juokinga, mes siūlėm prisijungti ir jiems“.

Merginos paklaustos apie pirmąją dieną, kuomet kilo idėja iš lanko šaudyti abejoms atsisėdus, prisimena savo norą nepalikti šios minties neišplėtotos.

„Po treniruotės mus užplūdo labai daug emocijų. Sakėm, jog reikia pabandyt padaryti tai, ko dar nebuvo. To, kas būtų kartu“, – pasakojo Anželika.

„Mes pagalvojom, kad reikia įjungti daugiau žmonių. Ne kiekvienas turi draugą, kuris yra vežimėly, ne kiekvienas turi draugą, kuris užsiima sportu ir aktyviai leidžia laiką. Mes pagalvojom, kad tai reikia parodyti.“,  – Anežlikai antrino Sondra.

 

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=9Ej2A7aZRAs&feature=youtu.be” width=”720″]

 

Susidomėjo ir nebandę šio sporto
Ne paslaptis, kad dar 2016-ųjų gegužę vykusios sportinės varžybos, savo idėja įtraukė ir niekuomet nebandžiusius šio sporto. Šio sporto varžybose dalyvavo dvejos komandos: judėjimo negalią turinčiųjų bei jos neturinčiųjų.

Vingio parke vykusios varžybos, į pirmą kartą vykusį renginį, sukvietė dalyvius iš visos Lietuvos. Varžybose dalyvavęs judėjimo negalią turintis Mantas, pasakojo, kad dėl šios sporto šakos dvejojo, bet ją išbandęs – įsitikino, kad nori ir toliau ją praktikuoti bei pasirinkimu joje dalyvauti yra patenkintas.

„Kai mane pakvietė dalyvauti, aš šiek tiek dvejojau. Galvojau, kad gali būti tiesiog per daug veiklos. Bet mane vis įkalbėjo, o ir pačiam buvo įdomu. Dabar esu čia ir esu labai patenkintas. Manau, tai bus pirmas žingsnis, kuris padės man sportuoti“, – teigė varžybų dalyvis M.Tamašauskas.

Tiesa, šiai dienai, Mantas jau yra prisijungęs prie neįgaliųjų sporto klubo „Alytupis“ ir aktyviai tęsia savo jėgų stiprinimą įvairiose sporto šakose.

 

Organizatoriai ruošiasi kurti tradiciją
Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos atstovai bei kiti projekto iniciatoriai neslepia, kad jau planuojamos ir šių metų sportinės varžybos. Apie datą ir vietą pastarieji dar nepraneša, bet tikina, kad šiais metais varžybose dalyvaus mažiausiai dvigubai daugiau dalyvių, o ir susidomėjimas po praėjusių varžybų – vis neišsisemia.

Šiais metais vyksiančios šaudymo iš lanko varžybos „Kitas aukštis“, kurių idėja yra bendram tikslui suvienyti judėjimo negalią turinčius ir jos neturinčius žmones, vyks antrąjį kartą.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga – nevyriausybinė jaunimo organizacija, kuri palaiko politines kairiąsias pažiūras ir savo veiklą pradėjo dar 1922 metais.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga skatina Lietuvos jaunus žmones veikti, prisideda prie įvairių veiklų, skleidžia kairiosios politinės krypties idėjas Lietuvos bei Europos lygmenimis, aktyviai veikia jaunimo politikos formavimo bei įgyvendinimo srityse visoje Lietuvoje, jos savivaldybėse.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
išorinės komunikacijos tinklo biuro informacija

Trusted by Immediate Edge Official Website