“Pažink savivaldą”: jaunimas neabejingas ir kuriantis Lietuvai

Šeštus metus Lietuvos savivaldybėse yra vykdomas projektas „Pažink savivaldą!“, kurio tikslas – paskatinti moksleivius ir studentus domėtis savivaldos veikla, arčiau susipažinti su politikų, administracijos tarnautojų darbu bei tapti aktyvesniais piliečiais ir kartu spręsti su savivalda susijusius svarbius klausimus.

45582245_2280778328651972_531862129729339392_nProjekto laikotarpiu moksleiviai ir studentai atliko praktikas bei susipažino, tiek su savivaldybių administracijomis, tiek su savivaldybių tarybų nariais. Projekto dalyviai kartu su savivaldybės atstovais dalyvavo posėdžiuose, pasitarimuose, renginiuose, atliko jiems pavestas užduotis, galiausiai teikė savo pasiūlymus ir rengė rezoliucijas.

„Jaunų žmonių įgalinimas ir jų kompetencijų kėlimas yra vienas pagrindinių LSDJS tikslų. Šiam tikslui turime sukūrę keletą priemonių ir viena iš jų – projektas “Pažink savivaldą”. Jaunuoliai dalyvavęs projekte susipažino ne tik su savivaldybės administracijos veikla iš arti, bet ir turėjo galimybę išmėginti esminius jaunimo politikos įrankius. Norime sukurti ryšį tarp savivaldybių ir jaunų žmonių, padėti užmegzti bendradarbiavimą ir dialogą, stiprinti pilietiškumą. “, – sakė Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas Vaidas Rusys

Šiais metais prie projekto “Pažink savivaldą” prisijungė Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Marijampolės savivaldybės.

45385979_668358570232050_7218424313160925184_n“Nuostabus jausmas, kai matai, kad jauni žmonės renkasi leisti atostogų laiką tokiuose projektuose, kaip „Pažink savivaldą“, kurio metu moksleiviai domėjosi savivalda, susipažino su savivaldybės politikų ir savivaldybės administracijos tarnautojų darbu, savivaldybei pavaldžių įstaigų veikla. Manau, kad tai labai svarbu siekiant ugdyti pilietišką visuomenę.”, – įspūdžiais dalinosi LSDJS Marijampolės skyriaus pirmininkė Gabrielė Monkevičiūtė.

Vilniaus savivaldybėje dalyvavę jaunuoliai diskutavo apie pilietinio ugdymo, istorijos pamokas, aptarė mokyklų segregaciją. Taip pat susipažino su mieste vykdoma politika, skirta spręsti socialines problemas, lankėsi nakvynės namuose, kuriuose bendraudami su socialiniais darbuotojais bei šių namų gyventojais, kartu kėlė problemas ir ieškojo problemų sprendimų būdų. LSDJS Vilniaus skyriaus pirmininkė Fausta Roznytė kalbėjo: “Svarbu, kad dalyviai, prisiliesdami prie skaudžiausių temų, jų neignoravo, o ėmėsi iniciatyvos: pažadėjo sugrįžti, taip pat  žmonėms, kurie patiria atskirtį, suteikti šypseną dainuojant dainas, skaitant eiles, tiesiog – dalijantis šiluma”.

45529240_2133516043564361_6605867070858985472_n“Žinutė, kuri šiuo projektu buvo siunčiama, yra tokia, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie pokyčių. Svarbiausia imtis iniciatyvos, kurti dialogą, domėtis savivaldybės nutarimais, drąsiai išsakyti pozicijas, nes būtent taip galime kartu kurti tokią Lietuvą, kurioje norime likti “, – kalbėjo LSDJS pirmininkas Vaidas Rusys. “Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga tęs šį projektą ir kitais metais. Norime, kad “Pažink savivaldą” apimtų kuo daugiau savivaldybių, o jungtis galėtų visi norintys, nepriklausomai nuo miesto ar rajono. “Visi moksleiviai ir studentai yra svarbūs. Kiekvieno jų kompetencijų ugdymas yra reikšmingas. Dar daugiau, kiekvieno jauno žmogaus balsas turi būti girdimas, todėl turime suteikti jiems galimybę susipažinti su savivalda iš arčiau, sukurti platformą problemų iškėlimui ir dialogui “, – mintimis dalinosi LSDJS pirmininkas Vaidas Rusys.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos informacija

Trusted by Immediate Edge Official Website