Metų skyriaus pirmininkė R.Kornejevaitė: organizacijai reikalingi jos veiklai atsidavę žmonės

R.Kornejevaitė
R.Kornejevaitė

Dar 2016-ųjų metų gruodį įvyko Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos „Pagarbos Vakaras 2016“. Vieno iš ryškiausių Organizacijos metinių renginių metu įvairiose srityse buvo apdovanoti ryškiausiai veikla bei indėliu prisidėję Sąjungos nariai. Matyt, vienoje iš svarbiausių vakaro nominacijų tuomet sužibėjo organizacijos veikloje dar tik 1-us metus dalyvaujanti akmeniškė, LSDJS Akmenės rajono skyriaus pirmininkė Reda Kornejevaitė. Organizacijoje veikianti Reda, „Pagarbos Vakaro 2016“ metu buvo apdovanota „Metų skyriaus pirmininko“ nominacijoje.

Akmenėje gimusi bei augusi Reda, į Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos veiklą įsitraukė daugiau nei prieš metus. Akmenėje Sąjungos veiklą aktyvūs akmeniškiai pradėjo čia įsteigus skyrių.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Išorinės komunikacijos tinklas pokalbiui pakvietė LSDJS 2016 Metų skyriaus pirmininkę Redą Kornejevaitę. Akmeniškė pokalbio metu ne tik papasakojo apie savo patirtį įstojant į LSDJS ir pradedant joje veikti bei apie tai, kaip mato LSDJS šių dienų bei ateities perspektyvose, pasidalino įžvalgomis apie artėjančius Sąjungos rinkimus.

Prisijungti prie Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos idėja tikriausiai kilo ne šiaip sau. Pasidalink savo istorija, kaip atradai LSDJS?

Visada buvau iniciatyvi. Savanoriavau, mėgau dalyvauti įvairiose veiklose, dirbti su jaunimu. Kai grįžau gyventi į Naująją Akmenę, teko kurtis gyvenimą ten. Čia įstojau į Lietuvos socialdemokratų partiją. Jau tada mane skatino imtis darbo su jaunimu partijoje, bet vis norėjosi pamąstyti, vis nepasiryžau pradžiai.

Su laiku, atradusi čia daugiau draugų, naujų pažinčių, daugiau vienodai mąstančių ir norinčių veikti žmonių, mintyse vis kirbanti mintis, kuri paskatino imtis tos veiklos su jaunimu. Aišku, prie tos „pradžios“ ypatingai prisidėjo jaunimietis Tomas Martinaitis. Tomas padėjo ne tik techniškai su darbais bei reikalinga organizacine pagalba, bet ir nuolatos palaikė ir palaiko.

Taip ir įkūrėme LSDJS skyrių Naujojoje Akmenėje. Susibūrėme kaip stipri bei iniciatyvi komanda ir ta veikla tapo mano laisvalaikiu, man čia pramoga. Kiekvieną kartą susitikus labai sunkiau išsiskirti.

Kadangi įkūrei skyrių Naujojoje Akmenėje, tikriausiai buvo sunki pradžia, kadangi reikėjo viską kurti nuo pat pamatų. Kokių išbandymų pilni buvo pirmininkavimo metai? Kokių patirčių ir netikėtumų buvo pilnas pirmininkavimo laikotarpis?

Manau, kad visada, bet kokia veikla, yra savotiškas išbandymas ir savotiška patirtis. Negalėčiau išskirt nieko. Kiekvienas renginys buvo kaip iššūkis, kiekvienas darbas – patirtis. Darbas su komanda ir žmonėmis, kuriuos matai pirmą kartą gyvenime ir turi suteikti jiems galimybę pasijusti kažko bendro, kažko vieningo dalimi, yra vėl nauji patyrimai. Tikrai sunku išskirti būtų kažkokius ypatingus išbandymus nes visas pirmininkavimo laikotarpis buvo ilga kelionė su pakylimais bei nuosmukiais. Pagrindinis dalykas, kuo ypatingai džiaugiuosi, tai stipri komanda, kuri galėjo ir gali nuversti kalnus.

Reda
LSDJS Pagarbos Vakaras 2016

Atsakydama į pastarąjį klausimą paminėjai komandą. Remiantis turima patirtimi, kaip manai, kodėl jaunam žmogui
Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga yra vienas iš geriausių pasirinkimų, siekiant pradėti veiklą jaunimo nevyriausybinėse organizacijose?

Atsakymas labai paprastas. Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga yra viena iš didžiausių jaunimo nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje. Tai reiškia, kad begyvendamas bet kuriame Lietuvos kraštelyje, matyt, vistiek turėtu galimybę prisijungti prie šito didelio tinklo jaunų, kompetetingų ir progresyvių žmonių. Tapti didelės visumos dalimi. O man čia – draugai, mano įsitikinimus atitinkančios idėjos, įdomi veikla. Todėl aš čia. Manau ir daugumai jaunimiečių taip. Tiesą pasakius, niekada nesirinkčiau dalyvauti organizacijos veikloje, kurioje jausčiausi prastai.

O kalbant apie komandos subūrimą – kaip ir minėjau, bet kokia pradžia visada būna sunki. Tik paskui viskas kaip upeliu pradeda plaukti pasroviui. Ir jei netrukdai, ta upė vis plečiasi ir plečiasi. Taip pat ir čia – ateina draugai, per juos kiti draugai. Mūsų skyrius tikrai nėra vienas iš didžiausių narių skaičiumi visoje Lietuvoje, bet mes vieni kitus pažįstame, vieni kitus laikome draugais. O turint tokią stiprią komandą ir darbai visuomet darosi lengviau.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungai artėja strategiškai labai svarbus metas – Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininko bei trijų Valdybos narių rinkimai. Pasidalink savo įžvalgomis, ko, būtent šių metų perspektyvoje, reikia LSDJS?

Faktas, kad šiai dienai organizacijai yra reikalingi jos veiklai atsidavę žmonės, kurie visada yra matomi veiklose. Matomi kaip kompetetingi asmenys, gebantys konsultuoti ir neskaičiuojantys laiko padėti skyriams bei matomi kaip Organizacijos lyderiai, gebantys atstovauti jos narių pozicijoms garsiai ir aiškiai.

Jei kalbant apie LSDJS pirmininko rinkimus, aišku, kad tokiai dideliai narių skaičiumi organizacijai vadovauti reikalinga beprotiška patirtis, nes vis dėl to tai yra šimtai jaunimiečių, dešimtys skyrių, matyt, tūkstančiai įvairių matomų ir nematomų sprendimų. Ypatingai svarbu, kad tiek būsimas pirmininkas, tiek nauji Valdybos nariai turi būti jau susidūrę praktiškai su tokiais dalykais ir tokiu darbu, kuriam prašys organizacijos narių pasitikėjimo.

R.Kornejevaitė
R.Kornejevaitė

Iš esmės, LSDJS pirmininko pareigos, manau, tai tikrai nėra atvirutė už stiklo. Neužtenka to tiesiog norėti, reikia sugebėti. Tai – daug laiko ir atsidavimo reikalaujantis darbas. Žmogus tokioje pozicijoje visas savo simpatijas ir antipatijas turi paminti ir vadovautis blaiviu protu. Lyderis, kuris nežino kas vyksta toliau jo asmeninių interesų gali sąjungą paversti neįgalią.

2016-ųjų metų LSDJS „Pagarbos Vakare 2016“ buvai nominuota 2016-ųjų Metų skyriaus pirmininke. Kaip manai, kodėl Organizacijos nariai savo pasitikėjimą atidavė būtent Tau?

Labai netikėtas klausimas (nusijuokia). Iš tiesų, pati nominacija buvo labai netikėta. Iki pat nominacijos paskelbimo net neturėjau žalio supratimo, kad tai galėčiau būti aš. O tas jausmas, kai į Tave žiūri  ir sako, kad tu šiais metais esi geriausia – neapsakomas.

Aš dar kelis kartus kolegų šalia pasiklausiau ir pasitikslinau ar tikrai aš išgirdau savo vardą. Nuoširdžiai norėjosi padėkot visiems iš eilės. O esmė pačio apdovanojimo, manau, yra tame, kad niekada nedirbau tam, kad būti apdovanota. Tikiu, kad tikras paskatinimas stengtis dirbti dėl organizacijos ir savo skyriuje veikiančių jaunimiečių tik dar aktyviau ir ambicingiau.

DSC_0094
LSDJS Akmenės rajono skyriaus archyvas.

2016-ieji metai Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungai buvo pilni įvairiausių išbandymų bei naujovių. Kaip manai, kas šių dienų perspektyvoje išties yra tikrasis jaunųjų socialdemokratų veidas ir ar visuomenėje jis identifikuojamas teisingai?

Šis klausimas – labai svarbus. Paralelinis klausimas – ar mes patys į jį sau esame atsakę? Nes lydimi viešų skandalų, kartais ne iki galo paaiškintų istorijų ar kažkokių faktų, žemyn tempiame ne poros viešų politikų karjerą. Į apačią tempiame visos Organizacijos vardą, visų joje esančių narių pasitikėjimą LSDJS ir jos vardu. Bendraujant su kitų skyrių jaunimiečiais ir skyrių pirmininkais išryškėja opi problema – šių metų perspektyvoje organizacijoje yra nepakankamai savarankiškumo ir per daug pavienių asmenų savanaudiškumo.

Aš užduočiau klausimą, kodėl šimtai jaunimiečių visoje Lietuvoje turėtų raudonuoti dėl diskredituojamo jų vardo, vien dėl poros asmenų noro dirbti organizacijos vardu sau. O ir vėl kylantis paralelinis klausimas – ar organizacijos nariai po viešų skandalų nenusipelno jokių paaiškinimų? Neapsimetinėkime, kad viskas gerai, kai taip tikrai nėra.

Šiuo metu organizacijoje veikia daug jaunų ir ambicingų žmonių. Galimų ateities visuomenininkų, politikų ar šiaip sėkmingų lietuvių, kurie ateityje kurtų pridėtinę vertę ne sau, o savo Valstybei. Bet problema, kad Organizacija šiai dienai nepilnai išnaudoja tų žmonių potencialą. Organizacijos įsikabinę nepaleidžia jos alumnai, stengiasi išspausti paskutinius naudos lašus į savo karjeros stiklines, o jauni ir ambicingi LSDJS nariai ne tik stebi, kaip pavieniai asmenys geria iš tų karjeros stiklinių, bet ir patys negauna galimybių ar įrankių prisidėti prie esamos padėties keitimo.

Esu įsitikinusi, kad LSDJS yra reikalingi labai rimti Organizacijos valdymo ir atstovavimo pokyčiai, kad pakeistume šią situaciją. Negalime vesti Organizacijos į priekį, kai jos vedliai yra netikri lyderiai.

DSC_0041
LSDJS Akmenės rajono skyriaus archyvas.

Kalbėdama apie Jaunųjų Socialdemokratų vardą, užsiminei apie svarbius organizacijai pokyčius. Šiuo metu LSDJS rengia ir jau kovo mėnesį tvirtins 2017-2021 metų organizacijos veiklos strategiją. Kaip manai, kokiomis kryptimis LSDJS turėtų žengti ateinančius ketverius metus ir ypatingai 2017-aisiais?

Manau, kad ypatingai svarbu suvokti, kad strategijos, kaip dokumento, patvirtinti neužtenka. Organizacija, jos lyderiai bei nariai turi vieningai dirbti, siekiant įgyvendinti pastarąją strategiją. Dar 2016-ųjų metų gale dalyvavau LSDJS darbo grupėje Panevėžio rajone, kur pradėjome Organizacijos pastarųjų metų veiklos vertinimą. Ir jau pirmajame susitikime buvo labai aišku, kad smarkiai dirbti ir tobulėti turime ne vienoje srityje. Pradedant nuo organizacijos vidaus ir vidinių probelmų, baigiant – viešuoju jos atstovavimu.

Taip pat, labai svarbu išgryninti tikrąjį Sąjungos jaunimą, turėt tikąjį lyderį, prisimint Sąjungos idėjas ir dirbti jų įgyvendinimo linkme. Bet koks didelis darbas, tikiu, prasideda nuo pastangų. Turime aiškiai išsikelti tikslus ir juos vykdyti. Kai visi tikslai bus išbraukti iš to „siekiamybių sąrašo“, bus pasiekti, tuomet ir pati strategija bus naudinga.

Na ir pabaigai – Tavo palinkėjimas.

Linkiu išlikti ištikimiems sau ir savo įsitikinimams. Niekam neleisti Jūsų įtikinti, kad tai, ką darot – darot blogai. Vien jau tai, kad dirbate ir stengiatės yra gerai. O jei dar ir rezultatai geri, ko daugiau galima norėti veikiant jaunimo organizacijoje! Nosis aukštyn ir žengiam į priekį – kartu mes dar nuversim ne vieną kalną!

 

Pašnekovės pateikti atsakymai yra individuali pareikšta nuomonė.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
išorinio komunikacijos tinklo biuro informacija

Trusted by Immediate Edge Official Website