Nacionalinis žygis „Partizanai, jų kova už mūsų laisvę“

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (LSDJS) Lietuvos šimtmečiui paminėti organizuoja nacionalinį žygį „Partizanai, jų kova už mūsų laisvę“. Renginys vyks lapkričio 18 dieną nuo 10 val. Minaičių kaime, Radviliškio raj. Šiaulių apskrityje, pradedant Prisikėlimo apygardos štabo bunkeriu, baigiant Užpelkių miško kautynių ir partizanų žūties vieta. Iš viso 16 kilometrų kelio.

zygis

Istorinėmis žiniomis apie partizanų gyvenimą, išgyvenimo istorijas ir kelius, įterpiant būtent šio regiono, kuriame bus žygiuojama, vietas, dalinsis archeologas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas, Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio narys Žilvinas Montvydas. Ginkluotosios rezistencijos kovos – daugybės gyvybių pareikalavęs, tačiau lietuvių stiprybę ir siekį atkurti nepriklausomą valstybę įrodęs laikotarpis, žadinantis meilę Tėvynei kiekvieno mūsų širdyje.

Zygio zemelapisŽ. Montvydo teigimu, žygio „Partizanai, jų kova už mūsų laisvę“ maršrutas driekiasi svarbiausiomis Lietuvos partizaninio karo vietomis. 1949 m. vasario mėn. Minaičių (Radviliškio r. sav.) kaimas ir jo apylinkės buvo tikrų tikriausia Lietuvos sostinė, kurioje dirbo ir posėdžiavo visos Lietuvos partizanų vadai. Joje buvo įkurtas Lietuvos laisvės kovos sąjūdis, paskelbta deklaracija, sudaryta vieninga, demokratiniais pagrindais išrinkta ir visos Lietuvos kovotojus atstovaujanti partizanų vadovybė. Visi šie pasiekimai nebūtų įmanomi be dešimčių tūkstančių partizanų, ryšininkų, rėmėjų, kurie atlikdami jiems pavestas užduotis pamažu kūrė vieningą pasipriešinimą žiauriausiam XX a. totalitariniam rėžimui.

Taip pat archeologas atskleidžia, kad žygio metu susipažinsime su šio pasipriešinimo palikimu – Laisvės kovų kraštovaizdžiu – nebe slaptu, tačiau vis dar paslaptingu ir menkai pažįstamu. Aplankysime slėptuves, rėmėjų sodybas, ryšių punktus, kovos ir žūties vietas. Tai tik keletas jų, menančių didvyriškiausią Lietuvos istorijos laikotarpį. Tokių vietų Lietuvoje – tūkstančiai, visos jos turi savo pasakojimą, visos jos laukia savo pasakotojo, žygio, primenančios mums apie partizanus, apie jų kovą už mūsų laisvę.

Į žygį ir iš jo važiuos autobusai iš Vilniaus per Kauną bei Jonavą, taip pat autobusas iš Šiaulių, todėl nurodžius transporto būtinybę, nereikės rūpintis, kaip atvykti į renginio vietą. Primename, kad vietų skaičius autobuse ribotas. Registracijai pasibaigus informuosime apie transportą ir kitas žygiui reikalingas detales.

Žygio programa

Važiuojantys savo transportu turi atvykti į Minaičius, Prisikėlimo apygardos štabo bunkerį, koordinatės 82403, : nuoroda.

Važiuojantiems užsakytu (nemokamu) transportu:

Autobusas iš Vilniaus išvysta val. adresu:

Kontaktinis asmuo – Jovita Bislytė +370 63685922

Autobusas iš Kauno išvyksta val. adresu: 7.30 val. nuo PC MEGA

Autobusas iš Jonavos išvyksta val. nuo Sąjūdžio aikštės.

Kontaktinis asmuo – Simona Damulienė +370 67397733

Autobusas iš Šiaulių išvyksta 9:30 val. adresu: Dvaro g. 88, Šiauliai 76240

Kontaktinis asmuo – Aistė Gasparavičiūtė +370 64527794

 

DALYVIŲ PRAŠOME NEVĖLUOTI.

Pasibaigus žygiui, dalyviai autobusais bus parvežami į registracijoje nurodytą miestą.

Visi nepilnamečiai renginio dalyviai privalo atsivežti ir organizatoriams pateikti tėvų sutikimą, pasirašytą vieno iš tėvų arba globėjų. Tėvų leidimo formą rasite prie gauto el. laiško prisegtuose failuose (priedas nr. 1). Be tėvų sutikimo dalyvauti renginyje yra draudžiama.

Pietumis pasirūpins renginio organizatoriai – bus daržovių sriuba ir arbata, tačiau rekomenduojame su savimi pasiimti užkandžių, vandens, jei norėsite sočiau užkąsti. Pietų ir poilsio planuojamas laikas 14:00 – 14:30.

Su savimi pasiimkite reikalingų vaistų ir kitų priemonių. Žygio metu bus Greitoji pagalba ir Policija.

Turite klausimų? Rašykite: info@jaunimieciai.lt

Skambinkite: Faustai Roznytei tel. +37060674245

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos informacija

Trusted by Immediate Edge Official Website