Metų jaunasis socialdemokratas M.Sinkevičius: LSDJS turi tapti jaunimo ambasadoriais

Mindaugas Sinkevičius / Asmeninis archyvas.
Mindaugas Sinkevičius / Asmeninis archyvas.

Dar 2016-ųjų metų gruodį įvyko Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos „Pagarbos Vakaras 2016“. Vieno iš ryškiausių Organizacijos metinių renginių metu įvairiose srityse buvo apdovanoti aktyviausia veikla bei indėliu prisidėję Sąjungos nariai. Vienoje iš svarbiausių vakaro nominacijų – Metų jaunasis socialdemokratas – sužibėjo organizacijos veikloje jau daugiau nei 14 metų dalyvaujantis Lietuvos Respublikos ūkio ministras, LSDJS Jonavos rajono skyriaus įkūrėjas Mindaugas Sinkevičius, kuris šiuo metu yra taip pat nominuotas kaip kandidatas į LSDP pirmininkus.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Išorinės komunikacijos tinklas pokalbiui pakvietė LSDJS 2016 Metų jaunąjį socialdemokratą Mindaugą Sinkevičių.

Jonaviškis pokalbio metu ne tik papasakojo apie savo patirtį įstojant į LSDJS ir Jonavos skyriaus veiklos pradžią, bet ir apie tai, kaip mato LSDJS šių dienų bei ateities perspektyvose, pasidalino įžvalgomis apie artėjančius Sąjungos rinkimus.

Kokia Tavo įstojimo į Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos istorija? Kaip pradėjai veiklą LSDJS Jonavos rajono skyriuje?

Savo veiklą LSDJS pradėjau Vilniaus skyriuje. Prisijungti prie organizacijos mane paskatino a. a. Juras Požela. Tai įvyko visiškai atsitiktinai. Išlaikęs valstybinius brandos egzaminus su atestatu atvykau į Vilnių siekdamas įstoti į Vilniaus universitetą.

Laukdamas kol galėsiu pateikti stojimo dokumentus koridoriuje susitikau ir susipažinau su Juru. Nuo to laiko viskas ir prasidėjo. Kiek vėliau nusprendžiau, kad verta LSDJS skyrių įkurti ir Jonavoje. Jonavos skyriaus krikštatėviai yra Kauno LSDJS skyrius, nes būtent kauniečiai padėjo, apmokė, paaiškino kuo užsiima Sąjunga.

Skyriaus veikla jo įkūrimo laiku 2003 metais buvo gan banguota, bet džiaugiuosi, kad dabar skyrius labai aktyvus ir matomas. Viską lemia LSDJS veikloje dalyvaujantys žmonės.

Ar įkūrus skyrių sunku buvo suburti komandą ir pradėti žengti pirmuosius žingsnius?

Buvo sunku pirmiausia todėl, kad nebuvo aiškumo kuo mes turėtume užsiimti – ar politika ar jaunimui patinkančia sportine, kultūrine, pramogine veikla. Suburtas jaunimas turėjo skirtingų lūkesčių, tad veiklos ir norai skyrėsi. Kadangi Jonava nėra akademinis miestas, baigę mokyklą jauni žmonės išvyksta studijuoti į kitus miestus, tai kėlė daug iššūkių, nes nariai nuolatos keisdavosi.

Džiaugiuosi, kad tiek skyriaus krikštatėviai – LSDJS Kauno skyrius, tiek Sąjungos vadovai skirdavo dėmesio, kad veiklos nenutrauktume. Rezultatus matoma šiandien – Jonavos skyrius vienas ryškiausių Sąjungoje.

Kaip tuomet, įkūrus skyrių, atrodė Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga? Kokie sudėtingiausi ir įdomiausi darbai būrė jaunuosius socialdemokratus?

Anuomet trūko aiškumo, kokia sąjunga LSDJS turėtų būti, ar tai jaunųjų politikų kalvė ar tiesiog jaunimo organizacija be aiškesnės sąsajos su partine, politine veikla. Kūrėme organizacijos viziją, misiją, kėlėme strateginius tikslus. Buvo ne lengva įrodyti partijai, kad jaunimu galima pasitikėti, kad norintiems būtina suteikti galimybės dalyvauti partinėje veikloje įtraukiant į rinkiminių sąrašų dešimtukus. Reikėjo kurti tradicijas, renginius, vertybes, organizacijos veiklą aprašančius dokumentus.

LSDJS Pagarbos Vakare 2016 buvai išrinktas LSDJS Metų jaunuoju socialdemokratu. Koks jausmas, po tokio ilgo veikimo organizacijoje, sulaukti tokio įvertinimo?

Kiekvienas apdovanojimas tuo pačiu yra ir įpareigojimas. Esu dėkingas organizacijos nariams už įvertinimą, kuris mane skatina ir toliau aktyviai puoselėti organizacijos idėjas ir prisidėti prie jos veiklos. Esame viena didžiausių jaunimo organizacijų Lietuvoje. Mums visiems tai didelė atsakomybė.

Visi kartu savo kasdienine veikla, darbais ir idėjomis turime puoselėti tolesnę LSDJS veiklą ir taip prisidėti prie klestėjimo ateityje. Taip ir yra pelnomi apdovanojimai ir įvertinimai.

Kokias didžiausias grėsmes bei galimybes šiai dienai įvardintum kaip Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos iššūkius?

Turime nepamiršti, kad LSDJS yra politinė organizacija, o politikoje iššūkiai ir išbandymai yra neišvengiami. Tačiau svarbiausia tai, kaip juos priimame. Šiandienos iššūkis – sudominti jaunimą organizacijos veikla. Ne paslaptis, kad jaunimas, ypač didžiuosiuose miestuose, nusisuka nuo socialdemokratijos, nors Europoje būtent kairiosios idėjos dominuoja tarp jaunų žmonių.

LSDJS misija – skleisti idėjas, kurios sulaukia populiarumo Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Šveicarijoje. Turime tapti jaunimo ambasadoriais sprendimų priėmimo procese, ginti jaunų žmonių teises į nemokamą aukštąjį mokslą, lengvatas pirmajam būstui, paramą verslui, šeimai. Kai pradėsime apie tai kalbėti garsiai, iššūkiai taps galimybėmis.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos nariams artėja labai sudėtingas pasirinkimo laikotarpis. Kaip manai, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti naujasis organizacijos vadovas?

Tai bus išties atsakingas pasirinkimas. Aš palinkėčiau, kad organizacija išsirinktų lyderį ar lyderę, kuris arba kuri gebėtų pagal savo amžių atstovauti moksleiviams ir studentams, taip pat pirmuosius žingsnius karjeroje žengiančius žmones, gebėtų bendradarbiauti su kitomis jaunimo organizacijomis, akademine bendruomene, nuomonės formuotojais.

Taip pat labai svarbu, kad naujoji LSDJS vadovybė laikytųsi savo nuomonės, turėtų pozicijas jaunimo klausimais, net jei jos būtų prieštaringos didžiajai sesei – Lietuvos socialdemokratų partijai. Šiandien jaunimo balsas svarbus, todėl jis turi būti tvirtas. O svarbiausia, linkiu nebijoti naujų vėjų.

Dar visai neseniai pradėjai ministro darbą Lietuvos Respublikos ūkio ministerijoje. Ar jau spėjai apsiprasti ir ar sudėtingas žingsnis buvo Jonavos rajono mero postą iškeisti į pastarąjį?

Išties, Ūkio ministerijai vadovauju vos pusantro mėnesio, tačiau darbai nestovi vietoje. Imamės valstybės ekonomikai svarbių sričių, akcentus dedame ir į jaunimą – siekiame sudaryti kuo palankesnes sąlygas jauniems žmonės imtis verslo, kurti „start‘upus“ ir taip sužadinti inovacijas mūsų šalyje.

O dėl apsisprendimo tapti ministru, galiu pasakyti, kad kaip ir eiti kitas iki šiol patikėtas mero ar ministro pareigas, niekuomet nebuvo mano asmeninė ambicija. Greičiau – pasirinkimas prisiimti atsakomybę ten, kur mano patirtis ir turima kompetencija leistų inicijuoti reikšmingus pokyčius, kurių šiandien, kaip niekada anksčiau, tikimasi. Tikiuosi man pavyks.

Trumpas palinkėjimas Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos jaunimiečiams.

Būkite ryžtingi, drąsūs, ir, svarbiausia, imkitės atsakomybės už jaunimo politiką Lietuvoje. Nuo Jūsų priklauso kokiu keliu žengs Lietuva, nes atstovaujate kartą, kuriai ne dzin!

Trusted by Immediate Edge Official Website