LSDJS vadovų klubas: nuo kovos už lygias teises iki socialdemokratinės ideologijos pamatų

Šį savaitgalį Vilniuje įvyko tradicinis vidinis renginys „Vadovų klubas“. Pagrindiniai šio susitikimo tikslai – vidinės komunikacijos gerinimas, artėjančių renginių ir projektų aptarimas bei planavimas, įvairių socialdemokratijos aspektų apžvalga ir sąjungos tobulinimo galimybės. Taip pat svarbi „Vadovų klubo“ dalis – LGBTQ bendruomenės tematika: apie lygių teisių ir galimybių perspektyvas Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse diskutavome konferencijoje seime, taip pat prisidėjome prie kairiųjų bloko „Baltic Pride“ eitynėse. 62107678_1217645295075944_235680794155155456_n

Sąjungos pirmininkas Vaidas Rusys sako: „Lsdjs vadovų klubas – tai platforma, kurioje žmonės iš skirtingų Lietuvos regionų, turintys skirtingas patirtis ir požiūrius, keičiasi savo idėjomis ir randa naujų bendradarbiavimo gairių. Šį kartą turėjome kaip niekada daug atstovų iš skirtingų skyrių, kurie ne tik kūrė savo vasaros veiklos planus, bet ir keitėsi žiniomis ir idėjomis tarpusavyje“.

Penktadienį seime įvyko Lietuvos Tolerantiško Jaunimo Asociacijos organizuojama tarptautinė konferencija: „LGBT+ History in Baltic Countries: Situation and Perspectives“. Šis renginys, prie kurio įgyvendinimo prisidėjome ir mes, suvienijo politikus, aktyvistus ir žmogaus teisių specialistus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Vokietijos kartu dalintis savo tyrimų atradimais ir pristatyti savo šalies patritį. Konferenciją atidarė Lietuvos Socialdemokratų partijos frakcijos seime seniūnas Julius Sabatauskas ir žmogaus teisių aktyvistė, politikė Marija Aušrinė Pavilionienė, savo  idėjomis dalinosi Vokietijos politikė, Brandenburgo Parlamento narė Andrea Johlige. Rendinyje pranešimus skaitė VDU Politologijos katedros profesorė Milda Ališauskienė, politologas Mindaugas Kluonis ir kiti specialistai, dirbantys žmogaus teisių, lygių galimybių sferoje. Ši konferencija buvo puiki galimybė pamatyti LGBTQ padėtį kitose šalyse, mokytis vieni iš kitų ir kartu ieškoti būtų, kurie padėtų mažinti atskirtį ir keistų nusistovėjusius visuomenės stereotipus.

30 metų puoselėjant demokratiją ir kairiąją jaunimo politiką Lietuvoje 62141734_412633312660449_7590376439568924672_n

Kartu susirinkę skyrių pirmininkai ir aktyvistai diskutavo apie sąjungos ateities projektus ir kalbėjosi apie socialdemokratiškas vertybes ir jų padėtį dabartinėje visuomenėje. Lietuvos Socialdemokratinio Jaunimo sąjunga šiais metais švenčia trisdešimties metų sukaktį, esame anksčiausiai įsikūrusi politinė jaunimo organizacija Lietuvoje. Šia proga pasikvietėme buvusį sąjungos narį Romą Turonį, mačiusį organizacijos kaitą nuo pirmųjų metų iki dabar ir gausiai prisidėjusį prie jos augimo. Svečias dalinosi atsiminimais apie sąjungos įkūrimą, pirmąją kelių motyvuotų žmonių grupelę, jos pastangas ir išmoktas pamokas. Augant ir stiprėjant, LSDJS buvo viena iš Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos steigėjų, prisidėjo prie jaunimo politikos koncepcijos kūrimo, taip pat jaunimo reikalų departamento įkūrimo 1996 metais. Nuo pat 1989 metų matęs sąjungos kaitą savo akimis, Romas Turonis teigia, jog keičiantis visuomenei, politikos normoms ir žmonių mąstymui, esminės mūsų organizacijos vertybės lieka pastovios – demokatiškumas, bendruomeniškumas, lygios teisės visiems ir plietietinės visuomenės kūrimas.

Arkadijus Vinokuras: Socialdemokratija yra apie savo vertybių gynimą ir jų neatsižadėjimą 62214054_1225184857659002_8555583516581036032_n

Socialdemokatija turi aiškias tradicijas visoje Europoje, ir nors mes esame vienos šeimos dalis, vis dar galime pasimokyti iš kitų, didesnę patirtį sukaupusių šalių. Apie Skandinaviškos socialdemokratijos įpatumus ir išskirtinumus kalbėjomės su politiku, žurnalistu Arkadijumi Vinokuru. Šis pašnekovas – ne tik aktyvus politinis veikėjas ir žurnalistas, knygų autorius, tačiau ir teatro bei judesio meno aktorius. Nuo 1980 metų tapęs Švedijos piliečiu dirbo žurnalistinį darbą radijuje ir televizijoje, rašė įvairius straipsnius, dirbo aukščiausio lygio žiniasklaidos priemonėse, taip pat daugybę metų aktyviai veikė Lietuvos labui. Su Arkadijumi Vinokuru kalbėjomės apie tai, kokios socialdemokratijos reikia mūsų šaliai ir kokius Skandinaviškosios socialdemokratijos aspektus galime pritaikyti savo valstybėje. Pasak svečio, socialdemokratai turi drąsiai ir aiškiai demonstruoti savo vertybes ne tik žodžiais, bet ir veiksmais, laikytis savo ideologinių nuostatų ir nežadėti, o argumentuoti savo idėjas pavyzdžiais, nuveiktais darbais – tik tada visuomenė gali pasitikėti politikais ir juos gerbti. Taip pat diskutavome apie meno ir politikos santykį ir apie tai, kaip menas kuria visuomenės suvokimo normas ir prisideda prie demokratijos ribų plėtimo. Menas, sužadindamas auditorijai stiprias emocijas, leidžia geriau suvokti tikrovę ir tampa politikos dalimi.

LSDJS už lygias visų žmonių teises 62234956_2211042399225855_7527828899556753408_n

Dar viena labai svarbi renginio veikla – dalyvavimas „Baltic Pride“ eitynėse. Daugiau nei 10 000 dalyvių surinkęs renginys puikiai atspindi visuomenės domėjimąsi LGBTQ bendruomenės padėtimi Lietuvoje ir palaikymą kovoje dėl lygybės. LSDJS narys Aurimas teigia: „tikrai nesitikėjau, jog susirinks tiek daug be tik jaunų, bet ir vyresnio amžiaus žmonių, niekada neesu matęs laimingesnių, laisvesnių ir labiau savimi pasitikinčių asmenybių“. Tačiau šis renginys – ne tik šventė, bet ir kova, protestas dėl lygių teisių, atviros ir tolerantiškos visuomenės kūrimo. Tai solidarumo, kooperacijos ir lygybės diena, kurios metu drąsiai kalbama apie problemas, su kuriomis susiduria mūsų visuomenė, stengiamasi atkreipti į jas visų socialinių grupių dėmesį ir ieškoti būdų tai spręsti. Visi kartu išėję į gatves kovojome už visuomenę, kurioje visi gali atvirai reikšti savo mintis, kurioje nėra vietos priespaudai, patyčioms ir diskriminacijai.

Tomas Urniežius: jauniems žmonėms būtinas finansinis raštingumas 62463592_494512361089628_4241113834946822144_n

Taip pat „Vadovų klubo“ metu kalbėjome apie socialdemokratijos ekonominį paveikslą – kokia turėtų būti šalies ekonomika, vadovaujantis socialdemokratine ideologija? Šios sekcijos moderatorius Tomas Urniežius kalba: „mano tikslas – supažindinti žmones su šio baisiai skambančiu, dažnai per televiziją skambančiu žodžiu ir paaiškinti, kaip šiuolaikinės socialdemokratinės idėjos apibūdina tobulą šalies ekonomiką“. Tomas taip pat pastebėjo, kad Lietuvoje jauni žmonės nėra finansiškai išsilavinę ir išskyrė būtinybę gerinti jaunų žmonių finansinį raštingumą.

LSDJS vadovų klubas – platforma, ugdanti sąjungos narių iš visos Lietuvos kompetencijas, skatinanti tobulėti ir suteikianti motyvacijos. Kartu dalinantis mintimis ne tik generuojamos idėjos ateities pojektams ir renginiams, tačiau taip pat yra plečiamas požiūris, ugdomos asmeninės narių savybės. Šiais metais kaip niekad daug skyrių bendram darbui subūręs renginys rodo sąjungos augimą, leidžia siekti naujų, aukštesnių rezultatų.

62100572_384866682382008_6400612950310125568_n

Renginio dalyvė Fausta dalinasi įspūdžiais: „Kuo išsiskyrė šis vadovų klubas? Visų pirma, tai dalyviais, kurie atvažiavo iš skirtingų Lietuvos miestų, kurie drąsiai diskutavo, džiaugėsi naujomis patirtimis, pasisėmė puikių įspūdžių. Be to, buvo aptarti artėjantys renginiai, vienas didžiausių – vasaros festivalis, supažindinta su sąjungos veikla, istorija. Smagu ir tai, kad į renginį atvyko daug naujų narių, kurie atstovavo savo skyrius, o tai rodo, kad jaunieji socialdemokratai tampa viena didžiausių, stipriausių jaunimo organizacijų. Tikiuosi, kad ši energija, noras kurti bei entuziazmas bus tik pradžia, siekiant bendrų tikslų.“

Trusted by Immediate Edge Official Website