LSDJS Summer camp: platforma kairiosios minties jaunimui

Birželio 29 – liepos 1 dienomis Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) nariai rinkosi į teminę jaunimiečių vasaros stovyklą „LSDJS goes to wild-west“. Kelmės rajone esančioje laukinių vakarų stovyklavietėje susibūrė nariai ir organizacijos draugai iš visos Lietuvos. Tris dienas atskirti nuo civilizacijos ( nes beveik nebuvo ryšio) dalyviai praleido laukinėje gamtoje bendraudami vieni su kitais, gilindamiesi į lyčių lygybės ir žmogaus teisių temas bei diskutuodami apie socialdemokratijos ypatumus su Tadu Vinokur.


ioBeveik kiekvienam teko paklaidžioti po apylinkes, kol surado viduryje miško, palei tekančią Dubysos upę, įsikūrusią stovyklavietę. Viskas aplinkui dvelkė laukinių vakarų dvasia: žemai kabantį debesuotą dangų rėmė rastinės tibių viršūnės, atvykėlius sveikino pievoje besiganančių žirgų žvengimas, o vieninteliai šviesą bei šilumą tamsoje žadantys – laužų aukurai. Dalyviams, atsižvelgiant į asmenines savybes, buvo suteiktas ir pirmasis indėniškas vardas.

Pirmąjį stovyklavimo vakarą jaunimiečiai būrėsi į Summer camp speak up su Tolerantiško jaunimo asociacijos  valdybos nare Egle Tamulionyte bei pirmininku Artūru Rudomanskiu: „Aktyvizmo ištakos ir įtakos žmogaus teisių kontekste. Kairioji perspektyva, LGBT+ atvejo analizė“.

20180629_224453

Ruošdamasis kelionei į LSDJS summer camp per daug negalvojau, peržvelgiau darbotvarkę, pasirodė itin intensyvi. Net kilo abejonių ar tikrai mums viskas pavyks. Praėjus renginiui galiu teigti, jog puikiai įgyvendinta. Atrodžiusios sunkios bei stiprios diskusijos buvo pateiktos patraukliu formatu. Aktyvaus laisvalaikio dalis nuostabiai suderinta su diskusijomis. Nors dienos buvo įtemptos, poilsiauti nė nepagalvojau. Atvirai diskutuota apie socialdemokratiją, žmogaus teises, LGBT. Tai yra temos, kuriomis privalu kalbėti. Džiugu buvo matyti ir aktyviai įsitraukusį jaunimą.

Jei paprašytumėte keliais žodžiais apibendrinti renginį, tai drąsiai teigčiau – nors dalyvauti pakviestas buvau pirmą kartą, tikrai neatsisakyčiau dalyvauti ir antrąjį. Nepaisant to, kad dalyvių buvo daug, draugiškumas, atvirumas renginio metu leido jaustis puikiai. Norisi sakyti didelių ačiū organizatoriams už kvietimą ir puikiai suorganizuotą renginį.

LPSK jaunimo pirmininkas
Tomas JAKUTAVIČIUS

36485315_1889291014704932_1075198724151443456_n

Visai sutemus stovyklautojai šildėsi meditacinėje pirtyje, kiti, susėdę aplink ugniakurą, kepėsi vakarienei vilnietiškas Liucijos dešreles ir  klausėsi iš už Atlanto pas mus vasaroti atkeliavusio Tado ukulėlės skambesio, vėliau – šiauliečių Vestinos, Ivetos ir Visvaldo trio. O vakarą vainikavo visus prie laužo subūrusio gitaros virtuozo Giedriaus iš Širvintų solo su daina „Ant akmenėlio“.

Antrąją stovyklos dieną jaunimiečių laukė pirmasis išbandymas –20 km baidarėmis Dubysos upe. Nors dangus žadėjo lietų, o stiprus vėjas šaltį, įdienojus oras pasitaisė ir garantavo sklandžią kelionę pasroviui. Vieno naujausiai įsikūrusio LSDJS Kėdainių skyriaus pirmininkas Lukas Tamulynas pasiaukojančiai brido į šaltą sraunios upės vandenį ir padėjo nuleisti stovyklautojų baidares. Nepaisant to LPSK (Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos) jaunimo pirmininko Tomo Jakutavičiaus baidarė apvirto prie pat kranto. Tačiau išskirtinis, nuotykius žadantis profsajungiečio startas baigėsi visai neypatingu finišu – jie sėkmingai parplaukė atgal.
LSDJS vasaros stovykloje lankėsi ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, buvęs jaunimietis Gintautas Paluckas. „Man tokios iškylos, pirmiausiai, yra proga pabūti nesmaugiamam kaklaraiščio. Niekas prieš nieką nevaidina, įvaizdžius numetą į šalį ir bendrauja natūraliai, kaip gamtos prisakyta. Aš ne tik pailsėjau nuo kasdienių politinių batalijų, bet smagu buvo matyti ir jaunimo bendrą veikimą, kurio ypač reikėjo leidžiant baidares į vandenį, iš vandens traukiant mažiau patyrusius kolegas ar tempiant iki finišo išvargusius. Tarpusavio pasitikėjimo ir gebėjimo bendradarbiauti gyvenime tikrai prireiks, o politikoje tai, apskritai, yra būtina”, – dalijosi įspūdžiais G. Paluckas.

20180630_123205

Manau, kad tokie renginiai yra būtini sąjungai, nes jie ne tik apjungia mus, kaip komandą, tačiau ir leidžia tobulėti, kaip žmones. Tiek daug puikaus jaunimo sutikti vienoje vietoje ir su jais diskutuoti yra tikra prabanga.
Tokie susibūrimai parodo kiek šaunių, galvotų ir tikrai atsidavusiu žmonių turime. Per trumpą laiką LSDJS tapo mano namais, čia kiekvienas yra tikras bičiulis, nors neretai esame labai skirtingi. Aš džiaugiuosi, kad turime tiek lyderių ir kiekviename renginyje galiu susipažinti su naujais žmonėmis, kurie palieka neišdildomą įspūdį. Kartais net galvoju, iš kur sąjungoje tiek daug potencialo?! Manau, kad būtent žmonių įvairovė bei jų stiprumas leidžia LSDJS būti vienai geriausių jaunimo organizacijų. Tikiu, kad su tokia stipria komanda galime eiti dar toliau.

Lukas TAMULYNAS
LSDJS Kėdainių skyriaus pirmininkas

Po plaukimo jaunimiečiai sėdo prie bendro pietų stalo – lauko krosnyje kepto kūgelio bei naminio sūrio ragauti. O atgavus jėgas visi buvo suskirstyti į Dakotų ir Apačų komandas, varžytis tarpusavyje autentiškose Amerikos čiabuvių rungtyse ir žaidimuose.
Strėlyčių mėtymo rungtyje Žaneta ir Saulius užsitarnavo antruosius – Taikliosios rankos vardus ir pasipuošė indėniškais galvos papuošalais su plunksnomis. Tuomet komandos išsirinko vadą, kuriuo dėl savo unikaliai išskirtinų savybių tapo Arnoldas iš Šiaulių. Į genčių šamaną persikūnijo jauniausio – Šiaulių rajono skyriaus pirmininkas Visvaldas. Jeigu kas išgirstų jo dvasių varymo procesijos giesmę – pritartų, kad tinkamesnio šioms atsakingoms pareigoms LSDJS gretose nebūtų galima surasti. Vėliau Apačai ir Dakotai išbandė jėgas šaudyme lankais bei žaidime kamuoliu, kurį nuo indėnų, neabejotina, nusižiūrėjo šiuolaikinio amerikietiško futbolo pradininkai (tik didesnio saugumo sumetimais buvo atsisakyta naudoti lazdas). Na, o kulminacija tapo čiabuvių šokis bei dainos aplink laužą.

36542156_1889291551371545_4959528118286024704_n

Šiųmetinė LSDJS vasaros stovykla nepaprastai aktyvi bei pilna neformalių diskusijų socialdemokratinėmis temomis, kurioms LSDJS nariai nėra abejingi. Taip pat buvo interaktyvių užsiėmimų, ritualų skirtų pažinti Amerikos čiabuvius. Tikiuosi teminė LSDJS vasaros stovykla, supažindinanti su kitomis kultūromis, taps tradicine ir tokiu būdu ugdys mūsų šalies kairįjį jaunimą tolerantišku, atviru, plačių pažiūrų, solidariu bei bendruomenišku. Toks jaunimas – tikras pokyčių magnetas!

Vilma BARIŠAUSKAITĖ,
LSDJS Vilniaus skyriaus narė
Metų jaunimietė 2016

Apsivalę nuo piktų dvasių, įgiję išminties bei išgyvenimo laukinėje gamtoje įgūdžių, visi susėdo tipyje aplink laužą paskutinei vakaro „left wing“ diskusijai su Tadu Vinokur. Tadas pastebėjo, kad progresyvūs politiniai judėjimai privalo atsikratyti griežtos hierarchijos savo viduje. Potencialūs tarpininkai, pagalbininkai, bendrakūrėjai yra tarp mūsų, o norint juos įgalinti, politinės gairės turi būti skleidžiamos horizontaliai.

20180630_112732

„Šia vasaros stovykla norime sukurti platformą, kurioje sąjungos nariai ir draugai susitinka diskutuoti kairiosios minties temomis, kartu aktyviai leisti laisvalaikį ir stiprinti savo bendruomeniškumą“, – dalinasi mintimis jaunimiečių valdybos narys ir LSDJS Summer camp organizatorius Vaidas Rusys.

Po savaitgalio laukiniuose vakaruose dalyviai buvo pavargę, tačiau pasikrovę teigiamų emocijų, sustiprinę draugystę. Naujieji nariai, atvykę pirmą kartą į nacionalinį sąjungos renginį pasakojo, kad patiko toks teminis susitikimas ir išpildymas rodėsi labai pavykęs. Patiko pasisėdėjimai prie laužo ir tipiuose. Patiko patys žmonės, kuriuos tikisi ateityje pažinti geriau.
Jau ne vienerius metus jaunimietė Karolina pritarė, kad renginys buvo labai smagus ir tema nauja. Mergina sakė, kad keista ir malonu matyti, jog sąjunga jaunėja, daug naujų, dar nematytų veidų: „Gerai tokie renginiai, suartina skyrius, narius ir tai padeda dirbti bendrai. LSDJS mano gyvenime užima nebe tiek daug vietos, kiek anksčiau, tačiau puoselėjamos vertybės seka kasdien.“

Tie, kurie gyvena drauge, dar nereiškia, kad yra draugai. Todėl tokiomis sueigomis puoselėdama vieną svarbiausių savo vertybių – bendruomeniškumą, LSDJS stiprina narių tarpusavio ryšį, vienybę bei suvokimą, kokios organizacijos dalimi esame.

Simona DAMULIENĖ21557496_1871280346521057_2706785850122576412_n
LSDJS ryšių su visuomene koordinatorė,
LSDJS valdybos narė
simona.damuliene@gmail.com

Trusted by Immediate Edge Official Website