Lietuvos jaunimas: apie „BREXIT“ ir naująjį darbo kodeksą

Liepos 22-24 dienomis, jaunimas iš įvairių Lietuvos savivaldybių suvažiavo į trijų dienų renginį „Vasaros akademija / sąskrydis“ organizuojamą Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos, Dauguose, Alytaus rajone. Renginyje dalyvavo daugiau nei 150 jaunuolių, 30 diskusijų dalyvių / pranešėjų bei LR Vyriausybės, Seimo bei jaunimo organizacijų atstovai.

Per dvi vasaros akademijos dienas vykusiose šešiose diskusijose virė diskusijos tarp pranešėjų ir renginio dalyvių pačiomis aktualiausiomis šių dienų aktualijų temomis. Penktadienį jaunuoliai ir svečiai diskutavo apie artėjančius LR Seimo rinkimus, Socialdemokratijos ideologijos kryptingumą šiomis dienomis bei skaidrią ir nekorumpuotą politiką. Diskusijose dalyvavo LR Seimo pirmininko pavaduotojas A.Sysas, vešųjų ryšių specialistas L.Kontrimas, LSDJS pirmininkas R.Burokas bei vicepirmininkė M.Petrauskaitė, politologai J.Novagrockienė, R.Lopata, A.Ramonaitė, Tolerantiško jaunimo asociacijos atstovai A.Rudomanskis ir V.Vaitiekūnaitė, Vilniaus m. savivaldybės vicemeras G.Paluckas, LR Seimo nariai G.Purvaneckienė, J.Sabatauskas ir D.Petrulis, publicistė N.Vasiliauskaitė, žurnalo „Valstybė“ redaktorius E.Eigirdas, LR Teisingumo viceministras J.Pagojus, profesorius D.Pavalkis, sociologas, įmonės „Vilmora“ direktorius V.Gaidys.

Šeštadienį renginio dalyviai rinkosi į aštresnes reakcijas keliančias diskusijas apie Europą po „BREXIT“, naująjį Darbo kodeksą bei moteris Lietuvos politikoje. Renginio dalyviai gan greitai įsijungė į diskusijas užduodami klausimus ir išreikšdami savo nuomonę. Diskusijose šeštadienį dalyvavo LR Finansų ministrė R.Budbergytė, LR Ūkio viceministras M.Skarupskas, politologas V.Laučius, socialdemokratė K.Miškinienė, teisininkas T.Davulis, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” atstovas A.Markevičius, jaunųjų socialdemokračių tinklo atstovė V.Barišauskaitė.

Diskusijose apie naująjį darbo kodeksą jaunuoliai bandė įžvelgti atnešamų pokyčių ir pakeitimų esmę, prasmę ir galimus teigiamus ar neigiamus padarinius. Diskusijų reziume – naujajame darbo kodekse vis dar nemažai jaunuoliams klausimus keliančių dalykų, bet norint įnešti reikalingų šiuolaikiškų sąlygų į darbo kodeksą, jo nepriėmimas – neįsivaizduojamas.

Po dvi dienas vykusių diskusijų dalyviai rinkosi į sąskrydžio programos sporto rungtis. Jaunuoliai varžėsi keturiose sporto rungtyse: tinklinyje, krepšinyje, petankėje bei stalo futbole. Dalyviai taip pat turėjo galimybe pasiplaukioti Daugų ežeru katamaranu.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos organizuojama „Vasaros akademija“ – tradicinis Sąjungos renginys, kasmet bendroms diskusijoms, darbo grupėms ir bendroms pramogoms sukviečiantis aktyviausius Lietuvos jaunuolius iš įvairių savivaldybių. Su jaunuoliais „Vasaros akademijose“, kaip ir šiemet, kasmet susitinka Lietuvos politikai, politologai, žurnalistai bei visuomenininkai, kitų specialybių ir sričių atstovai. Informaciją apie tolimesnius Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos renginius galite sekti internetinėje svetainėje www.jaunimieciai.lt.

Nuotraukų galeriją galite rasti šia nuoroda: Facebook

 

Trusted by Immediate Edge Official Website