Kultūrinių jungčių takais: pažink žydų kultūrą!

Lapkričio 17 dieną, Kėdainių rajone įvyko pirmasis Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) organizuojamas kultūrinių jungčių ciklo renginys “Kultūrinių jungčių takais: pažink žydų kultūrą!”. Žydų kultūros pažinties kelionė truko 17 km. Istorijomis dalinosi Kėdainių daugiakultūrio centro vadovė, gidė Audronė Pečiulytė bei Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. 

DSC_0056

„Kultūrinių jungčių takais – tai ciklas renginių, kurių metu siekiame didinti visuomenės domėjimąsi Lietuvoje gyvenančiomis tautinėmis mažumomis, jų kultūra, bendra mūsų visų istorija. Manome, kad svarbu apie tai kalbėti, pažinti ir tuo pačiu kurti tolerantišką visuomenę, kurioje bendruomenės gyvendamos kartu galėtų papildyti viena kitą”, – mintimis apie renginį dalijosi LSDJS pirmininkas Vaidas RUSYS.

DSC_00821Į kvietimą savaitgalį praleisti skiriant pažinčiai su žydų kultūra Lietuvoje atsiliepė įvairaus amžiaus žmonės iš visos šalies. Iš Vilniaus per Kauną ir Jonavą, bei iš Šiaulių į Kėdainius tą dieną vyko nemokami autobusai su žygeiviais. Renginį sudarė dvi dalys: pėsčiųjų žygis po Kėdainius ir Kėdainių rajoną bei susitikimas su Izraelio ambasadoriumi A. Maimon.

Susirinkę Senosios rinkos aikštėje dalyviai tęsė kelionę su gide A. Pečiulyte apžiūrėdami Kėdainių Mažąją, Didžiąją, bei Smilgos gatvėje esančias sinagogas, aplankė Žydų gatvę, žydų bendruomenės kapines. Toliau kelionė vedė link žydų masinių žudynių vietos Daukšių kaime, Lietuvos geografinio centro.  Paskutinis maršruto taškas buvo žydų senosios kapinės Dotnuvos miestelyje.

Sugrįžę į Kėdainius, dalyviai susirinko daugiakultūriame centre. Čia gidės pasakojimus papildė ir mūsų pačių šalies istoriją priminė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon.

“Pats renginio pavadinimas „Kultūrinių jungčių takais“ byloja apie skirtingas kultūras,DSC_0086 kurias pažindami galime atrasti panašumų, tokiu būdu puoselėdami tarpkultūrinį bendradarbiavimą, domėjimąsi skirtingomis tautomis, valstybės istorija. Šiais metais renginio dalyviai ne tik žygiavo – aplankė objektus, liudijančius žydų tautos istoriją, bet ir dalyvavo susitikime su Izraelio ambasadoriumi. Tikiu, kad prasidėjęs renginių, skirtų pažinčiai su tautinėmis mažumomis, ciklas tęsis ir taps sąjungos tradicija, nes dalyvių padėka ir kvietimas organizuoti žygį kitais metais Trakuose, Visagine ar kituose miestuose, įkvepia stengtis. Be to, šis renginys tarytum suvienija žmones, kurie, nepaisant miesto, amžiaus, pažiūrų ar kilmės, domisi Lietuvos praeitimi, nori pažinti jos kraštovaizdžius bei dieną praleisti bendraminčių būryje. Kalbant atvirai, pasibaigus renginiui supratau, kad nėra nieko geriau nei nauji prisiminimai, nuotykiai, draugai ir istorijos, prieš kurias laikas, skirtas žygio organizavimui, nublanksta. Iki susitikimo kitąmet!”,- LSDJS vicepirmininkė Fausta ROZNYTĖ

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga – tai nevyriausybinė jaunimo organizacija, kurios tikslas yra vienyti kairiųjų pažiūrų jaunimą atstovaujant jų bei visuomenės interesus, ugdant atsakingumą ir bendruomeniškumą.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos informacija

Trusted by Immediate Edge Official Website