„Apginkime vaikus dabar” – laikas užkirsti kelią smurtui prieš vaikus

2017-01-18 (2)
Irmanto Gelūno / 15min nuotrauka.

Siekiant atkreipti dėmesį į vieną aktualiausių ir jautriausių Lietuvoje problemų – smurtą prieš vaikus –  Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos nariai, kartu su kitomis visuomeninėmis ir jaunimo organizacijomis sausio 17-ą dieną rinkosi į prie Lietuvos Respublikos Seimo surengtą akciją „Apginkime vaikus dabar”. Šia iniciatyva buvo siekiama, kad smurtas prieš vaikus Lietuvoje būtų apibrėžtas ir uždraustas įstatymu.

Vakar vykusiame LR Seimo plenariniame posėdyje buvo svarstoma Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisa, kuria siekiama apibrėžti visas smurto prieš vaikus rūšis bei uždrausti naudoti bet kokios rūšies smurtą prieš vaikus, tame tarpe ir fizines bausmes. Tačiau, nors ir įstatymo pataisos svarstymas paskutiniuoju metu buvo nukeltas jau du kartus, jis ir vėl perkeltas ir svarstymui sugrįš tik šių metų pavasarį.

Švedija fizines bausmes uždraudė dar praėjusio šimtmečio 8-ame dešimtmetyje, Lietuva apie tai prabilo vos prieš 20 metų. Tačiau kalbos liko kalbomis. Lietuvoje ir toliau tūkstančiai vaikų patiria įvairių formų bei rūšių smurtą. Fizinė, emocinė, lytinė prievarta, o taip pat ir nepriežiūra – visa tai smurtas prieš vaikus, kuriam pagaliau teisiniu pagrindu turi būti užkertamas kelias.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga ragina LR Seimo narius nebevilkinti įstatymo pataisų priėmimo ir pavasario sesijoje priimti Lietuvos vaikus ginančias pataisas, kurios ilgainiui leis užtikrinti saugesnę jų aplinką.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga – nevyriausybinė jaunimo organizacija, kuri palaiko politines kairiąsias pažiūras ir savo veiklą pradėjo dar 1922 metais.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga skatina Lietuvos jaunus žmones veikti, prisideda prie įvairių veiklų, skleidžia kairiosios politinės krypties idėjas Lietuvos bei Europos lygmenimis, aktyviai veikia jaunimo politikos formavimo bei įgyvendinimo srityse visoje Lietuvoje, jos savivaldybėse.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
išorinės komunikacijos tinklo biuro informacija

 

Trusted by Immediate Edge Official Website