Vilniuje vyko diskusija „Pusė metų iki rinkimų: ko galima tikėtis“
Greičiau nei po pusmečio Lietuvoje vyks LR Seimo rinkimai, todėl balandžio 14 dieną Vilniaus jaunieji socialdemokratai rinkosi į diskusiją „Pusė metų iki rinkimų: ko galima tikėtis“.
Diskusija siekta aptarti esamą politinę situaciją, politinių partijų reitingų svyravimus, pabandyti nuspėti galimus rinkimų rezultatus.
Diskusijoje dalyvavo sociologas, socialinių mokslų daktaras, Vilmorus visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro vadovas Vladas Gaidys, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) Politikos teorijos katedros dėstytojas dr. Liutauras Gudžinskas, viešųjų ryšių ekspertas Mykolas Katkus.
Politinę situaciją pirmasis apžvelgė Vladas Gaidys, kuris paaiškinino ir argumentavo, kodėl socialdemokratų partija 3,5 metų išlaikė vienodai aukštus, nekintančius reitingus, kas tikrai labai retai nutinka. Vladas Gaidys tai sieja su optimizmo rodikliu, kadangi lietuviai vertindami įvairias šalies sritis ir asmenines perspektyvas yra viduryje visų euro zonos šalių ir tai didelis pasiekimas politinėje arenoje visu valstybės vystymosi laikotarpiu.
Politologas Liutauras Gudžinskas taip pat patvirtino, kad ši kadencija išskirtinė, kadangi vyrauja tendencija, jog premjero poste esančio politiko reitingai aukšti ilgai neišsilaiko ir taip laikosi visos pasaulinės politinės tendencijos, tačiau premjero Algirdo Butkevičiaus pavyzdys rodo, kad išimčių visgi būna. Diskusijos dalyvis teigė, kad socialdemokratų partija turi puikią galimybę būsimuose seimo rinkimuose gauti tiek mandaų, kiek turi šiuo metu.
Mykolas Katkus prisipažino, kad jau kelintą kadenciją iš eilės stebi politinių partijų reitingus antrąją rinkimų metų dieną ir, jo nuomone, tos dienos rinkėjų nuotaika dažnai atspindi rinkimų rezultatus. Jis taip pat pažymėjo, kad į konkurentų atakas nereikia žiūrėti labai rimtai, kadangi rinkėjų atžvilgiu oponentų sukelti bereikšmiai skandalai labai greitai pasimiršta.
Mykolas Katkus atkreipė dėmesį, kad rinkėjams labai sunku atsiminti visus politikus, kadangi Lietuvoje politine erdve susidomima tik rinkimų metais, todėl eilinis rinkėjas vienu metu dažniausiai žino ir atsimena tik tris politikus ir šioje trijulėje trečias visada bus blogas.
Mykolas Katkus nurodė pagrindinius uždavinius, ką reikia padaryti norint pasiekti gerų rezultatų rinkimuose. Visų pirma reikia siekti, kad socialdemokratų partiją palaikantys gyventojai ateitų į rinkimus. Taip pat ne ką mažiau svarbu atkreipti į save dėmesį ir dalyvauti valstybei svarbiose aktualijose.
Anot M. Katkaus, politinė partija privalo žinoti savo rinkėjo adresą, el. paštą ir nuolat bendrauti t.y. nuolat apie save priminti. Taip pat labai svarbu tiesiogiai bendrauti su rinkėjais. Tai pats efektyviausiais būdas įtikinti rinkėją balsuoti už politinę partiją
Liutauras Gudžinskas taip pat minėjo, kad didžioji dalis rinkėjų visgi išlieka vyresnio amžiaus žmonės ir tai susiję su skirtingais gyvenimo etapų prioritetais ir užimtumais, todėl orientuotis reiktų būtent į šią rinkėjų kategoriją.
Diskusijos metu buvo atsakinėjama į auditorijai rūpimus klausimus, bandoma analizuoti, kokios koalicijos galimos ir kokia jų tikimybė. Diskusijos dalyviai geranoriškai dalino patarimus ir bandė ieškoti problemų, kurios trukdo pasiekti geresnius rezultatus.
LSDJS Vilniaus skyriaus informacija