„Man -iolika ir aš noriu dirbti“

TU IR PIRMAS TAVO DARBAS

Šiuo metu paaugliui darbas gali tapti atsakomybės ugdymo, pinigų vertės suvokimo priemone, pirmuoju žingsniu į tikrąjį suaugusiojo gyvenimą. Kai kada, ir galimybe, padedančia atrasti save bei pasitikrinti profesiją prieš tolimesnius mokslus ar studijas.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai jaunimas dėl savo nepatyrimo, naivumo yra išnaudojamas darbo rinkoje. Dažniausiai jaunų žmonių karjera prasideda nelegaliu darbu, jų teisių pažeidimais.

Atžalyno gimnazoja, KėdainiaiLietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (LSDJS, jaunimiečiai) bendradarbiaudama su „LPSK jaunimu“ ėmėsi projekto „Tu ir pirmas tavo darbas“, kuris yra skirtas visų Lietuvos mokyklų 9 – 12 klasių mokiniams. Šio projekto tikslas supažindinti moksleivius su darbo rinka, padėti pasiruošti pirmajam sėkmingam startui, įgyti kompetencijų bei įgūdžių, reikalingų nepilnamečio įsidarbinimui.

45 min. trunkančios paskaitos metu moksleiviams yra pasakojama apie darbo santykius reglamentuojančius dokumentus, darbuotojams suteikiamas garantijas, mokamus mokesčius, tinkamą savęs reprezentavimą socialiniuose tinkluose. Taip pat vykdomos darbo pokalbio simuliacijos, atsakoma į kylančius klausimus.

Kviečiame mokinius, mokytojus, mokyklų atstovus prisijungti prie šio projekto ir kartu šveisti jaunimą. Daugiau informacijos apie projektą bei pamokos rezervacija: info@jaunimieciai.lt .

LSDJS biuro informacija