fear-1131143_1280Šiandien Lietuvos Respublikos Seime vykusiame plenariniame posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisų priėmimo, kuriomis buvo uždraustas bet kokių formų smurtas prieš vaikus. LR Seimo sprendimas, dėl įstatymo pataisų, buvo priimtas vienbalsiai.

Seimo posėdyje dalyvavus 116-ai parlamentarų, po diskusijų vykusiame balsavime, sprendimas dėl įstatymo pataisų buvo priimtas vienbalsiai. Už įstatymo pataisų projekto priėmimą balsavo 116 parlamentarų. Susilaikiusiųjų bei prieštaraujančių neatsirado.

LR Seimo priimtomis pataisomis buvo nustatyta, kad „draudžiamas visų formų smurtas prieš vaiką, įskaitant fizines bausmes“, o tėvai, kiti teisėti vaiko atstovai ir valstybė turi užtikrinti vaiko apsaugą.

Tiesa, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai parlamente jau ne vienerius metus kėlė šį aktualų klausimą, dėl LR Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisų priėmimo, tarp jų – ir bet kokių formų smurto prieš vaikus draudimą.

„Sveikas protas nugalėjo. Tokia buvo pirmoji mintis, sužinojus, kad LR Seime buvo vienbalsiai pritarta Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisoms. Pagaliau Lietuva tapo šalimi, kuri šiuo įstatymu draudžia bet kokios formos smurtą prieš mūsų pažeidžiamiausius visuomenės narius.

Tai labai svarbus žingsnis mūsų įstatymų leidyboje ir tvirtas pamatas mūsų visuomenės požiūrio į vaikų auklėjimą kitimui. Taip pat, tai galime įvardinti kaip vieną iš svarbiausių priemonių toliau siekiant užkirsti kelią smurtui prieš mūsų mažuosius  bei ateities kūrėjus.

Apmaudu, kad iki šio įstatymo priėmimo tam tikros vaikų auklėjimo formos buvo norma, bet tikėkimės, kad dabar šis priimtas įstatymas bus garantas, kuris užtikrins, jog bet kokios formos smurtas prieš vaikus yra netoleruotinas.“, – teigė Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos valdybos narė Vilma Barišauskaitė.

Skubos tvarka svarstytas bei priimtas sprendimas, po ilgų svarstymų ir atidėliojimų prieš tai, į parlamentarų posėdžių darbotvarkes buvo įtrauktas, po visą Lietuvą sukrėtusio mažamečio kėdainiškio Mato žūties, kuomet vaiko tėvai taikydami fizinį smurtą mažametį pasmerkė mirčiai.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga – nevyriausybinė jaunimo organizacija, kuri palaiko politines kairiąsias pažiūras ir savo veiklą pradėjo dar 1922 metais.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga skatina Lietuvos jaunus žmones veikti, prisideda prie įvairių veiklų, skleidžia kairiosios politinės krypties idėjas Lietuvos bei Europos lygmenimis, aktyviai veikia jaunimo politikos formavimo bei įgyvendinimo srityse visoje Lietuvoje, jos savivaldybėse.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
Išorinio komunikacijos tinklo biuro informacija