FB_IMG_1483110547747
LSDJS Šiaulių miesto skyriaus nuotrauka

Artėjant šventėms Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Šiaulių miesto skyriaus jaunimiečiai, miesto gyventojus kvietė keisti nusistovėjusius stereotipus ir atkreipti dėmesį į tai, jog nepaisant socialinių statusų ir stereotipų kiekvienas žmogus turi teisę keisti pasaulį, o ne būti jo keičiamas.

Šiaulių Jaunimo centras, LSDJS Šiaulių miesto skyrius, asociacija ,,Sportas visiems” ir kitos organizacijos bei įstaigos kartu surengė projekto „Socialinės Jungtys“ baigiamąjį renginį, kuris vyko prie Šiaulių miesto centre esančios šventinės eglės.

Susirinkę įvairių organizacijų nariai į renginį sukvietė įvairias miesto atskirtį patiriančias socialines grupes.

,,Mūsų tikslas – sudaryti įgalinančią aplinką ir kurti dialogą tarp įvairių socialinių grupių, taip suteikiant galimybę visiems kartu dovanoti miesto gyventojams ir vieni kitiems linkėjimus, arbatą, muziką ir toleranciją”, – teigė projekto koordinatorė Lina Lukytė.

Pagrindinis projekto baigiamojo renginio tikslas buvo apversti mieste tvyrančias socialinius stereotipus ir iš naujo mėginti kurti socialinius santykius. Projekto organizatoriai teigia, kad bendras siekis buvo ribotas galimybes turinčios socialinės grupės įsitrauktų į arbatos ir linkėjimų dalinimą Šiaulių miesto gyventojams. Taip pat, turėtų galimybę ne tik gauti, bet ir duoti.

„Labai seniai svajojau apie tokią akciją, kai ne tik tikiesi gauti per Kalėdas, bet gali ir duoti, tik gaila, kad kažkodėl ne visi žmonės geranoriškai priima arbatą ar linkėjimą” – įspūdžiais dalinosi projekto dalyvis Jonas.

FB_IMG_1483110600607
LSDJS Šiaulių miesto skyriaus nuotrauka

Akcijos iniciatorius Vaidas Rusys vilėsi, kad akcija taps tradicinė ir įvairios jaunimo organizacijos galės susiburti bei kartu su savanoriais iš Šiaulių miesto jaunimo centro pakviesti įvairias socialines grupes kartu per Kalėdinį laikotarpį dovanoti šilumos šiauliečiams ir taip keisti nusistovėjusius stereotipus.

„Mes visi esame lygūs ir tik patys suskirstome ar sugrupuojame kitus į skirtingas kategorijas. O nemokėjimas prieiti, suprasti, užmegzti atvirą pokalbį, pastato dar didesnes atskirties ir netolerancijos ribas” – teigė V. Rusys

Projektas „Socialinės Jungtys“ Šiaulių mieste organizuojamos pirmą kartą. Į projekto veiklas bei organizavimą įsijungė ne tik įvairių jaunimo bei nevyriausybinių organizacijų, įstaigų atstovai, bet ir skirtingos socialinės grupės.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga – nevyriausybinė jaunimo organizacija, kuri palaiko politines kairiąsias pažiūras ir savo veiklą pradėjo dar 1922 metais.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga skatina jaunus Lietuvos žmones veikti, prisideda prie įvairių veiklų, skleidžia kairiosios politinės krypties idėjas Lietuvos bei Europos lygmenimis, aktyviai veikia jaunimo politikos formavimo bei įgyvendinimo srityse visoje Lietuvoje, jos savivaldybėse.

Daugiau informacijos apie LSDJS Šiaulių miesto skyriaus veiklą – Facebook puslapyje.

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos
išorinio komunikacijos tinklo biuro informacija