LSDJS Kaišiadorių skyriaus informacija

Nuotraukos: Iš Kaišiadorių jaunimiečių archyvo

 

Būtent taip galima apibūdinti Kaišiadorių skyriaus socialdemokratų partijos jaunimiečių veiklą, kuri ne tik įdomi, bet ir prasminga. Praėjus didžiųjųjų švenčių šurmuliui, dažnai norisi apgalvoti praėjusius metus, nuveiktus naudingus darbus. O jų socialdemokratų jaunimiečių sąraše tikrai buvo nemažai. Prieš pat šventes dalis jaunųjų socialdemokratų aplankė Rumšiškių senelių globos namus „Auksinis amžius“. Nors tą dieną už lango lijo, buvo niūrus ir visai ne šventiškas oras, tai nesutrukdė jiems pabendrauti su senelių globos namų gyventojais, išgerti kartu arbatos ir juos pradžiuginti. Jaunimiečiai kartu seneliams atvežė ir rankų darbo kalėdinių atvirukų su šiltais linkėjimais, pristatė muzikinius pasirodymus, šoko šokius ir taip pat deklamavo eiles. Senelių namuose netilo juokas, muzika, pašnekėsiai, linkėjimai. Išvažiuodami jaunimo atstovai tikėjosi, jog jiems pavyko senelių globos namuose sukurti šventines nuotaikas, o ir patys iš jų išvyko laimingi ir praturtėję dvasiškai, nes nieko nėra brangiau už kito žmogaus šypsenas ir teigiamas emocijas.

Tuo tarpu, kol viena jaunimiečių dalis bendravo ir skleidė gerą nuotaiką Rumšiškių senelių globos namuose „Auksinis amžius“, kita dalis artėjančių švenčių proga sveikino ir  Kaišiadorių gyventojus. Juos skubančius po darbų gatvėje sveikino jaunimiečių merginos. Panelės ne tik linkėjo gražių ir jaukių švenčių, bet ir dalino kalendorius, laikraščius, tušinukus ir saldžias dovanas. Taip pat kaišiadoriečiai dovanų gavo ir atšvaitus, kad tamsiu paros metu būtų saugūs ir matomi keliuose. Visi pakalbinti buvo maloniai nustebę dovanomis, o jaunimą džiugino, kad visi noriai bendravo ir savo šypsenomis praskaidrino likusį vakarą.

Kaišiadorių skyriaus jaunimo pagrindinis tikslas – daryti gerus darbus kitiems ir taip juos pradžiuginti. Galbūt todėl ir kilo noras dalyvauti neįgaliųjų  jaunimo rekreacijos ir sporto klubo “RSK” vežimėlių krepšinio komandos treniruotėje. Į treniruotę jaunimiečiai vyko kartu su Žiežmarių gimnazijos mokiniais. Treniruotės metu buvo galima susipažinti su vežimėlių krepšinio ypatybėmis, pažaisti kartu krepšinį su neįgaliaisiais. Taip tuo pačiu buvo pažymėta Tarptautinė neįgaliųjų diena. Krepšinis jaunimo sąjungai nėra svetimas. Lapkričio mėnesį socialdemokratų partijos jaunimas dalyvavo ir krepšinio turnyre 3×3 „Rūkymas ar sveikata“. Turnyras buvo surengtas paminėti Tarptautinei nerūkymo dienai, jį organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Šiuo dalyvavimu jaunimiečiai pasisakė prieš rūkymą ir prisidėjo prie aktyvaus ir prasmingo jaunimo laisvalaikio.

Taip pat verta paminėti, kad prie jaunimo atstovų veiklos aktyviai prisideda ir kiti socialdemokratai. Ypatingai jaunas ir nuolat kupinas idėjų Marius Muižinikas. M.Muižinikas yra socialdemokratų partijos kandidatas į LR Seimą Elektrėnų-Kaišiadorių vienmandatėje rinkimų apygardoje. M.Muižinikui rūpi žmonės ir jų problemos, todėl jis stengiasi pabendrauti su kuo daugiau rajono gyventojų. Politikas nuolat lankosi renginiuose, darželiuose, mokyklose ir kitose institucijose bei taip pat prisideda prie jaunimiečių darbų. Prieš didžiąsias metų šventes Tarybos narys sunkiai gyvenantiems rajono gyventojams paruošė maisto dovanėles, o švietimo įstaigose aplankęs vaikus, juos aprūpino atšvaitais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Kiek naudingų ir prasmingų darbų galima nuveikti kartu, ypač kai padeda tokie kaip Marius Muižinikas – aktyvūs, veiklūs ir galvojantys apie savo kraštą ir jo gyventojus. O kiek dar darbų laukia. Kaišiadorių skyriaus socialdemokratų partijos jaunimiečiams svarbiausia skirti dėmesį kitiems žmonėms, ypatingai tiems, kuriems to labiausiai reikia. Dėl savo paprastų ir nuoširdžių tikslų jaunimo gretos vis didėja, nes kuo daugiau žmonių, tuo daugiau darbų galima nuveikti. Juk žmogui svarbiausia turi būti kitas žmogus ir supratingumas.